Betancuria - znakomita na długo oczekiwane wakacje w czasie letnim i w zimie. To właśnie Fuerteventura.

Wyspy Kanaryjskie nazwane Wyspami Szczęśliwymi to miejsca z przyjemnością wybierane na urlop przez wczasowiczów. Wiadomo, gdyż okres turystyczny trwa tutaj niezależnie od pory roku dwanaście miesięcy. Niezaprzeczalnym atutem jest wyspiarski podzwrotnikowy klimat, mnogość fauny i flory także różnorodność, która umie zdumieć na wszystkich wyspach archipelagu.

Dowiedz się więcej

Fuertaventura

Będąc w miejscowości jaką jest Pajara, Tuineje lub też Puerto del Rosario, warto jak najbardziej zainteresować się sławnymi wabikami zarówno w samych miasteczkach jak i na całej Fuertaventurze. Z pomiędzy szczególnie urokliwych, ale także najistotniejszych wartych odwiedzenia atrakcji musimy przytoczyć znane Muzeum Etnograficzne, Villaverde, widowiskowy Cueva del Llano, Islote de Lobos.

Piękne miejsce na wczasy na Fuerteventurze. Długo wyczekiwany wypoczynek w Betancuria.

Wyspa Fuerteventura ujmuje różnorakim, pagórkowatym krajobrazem. Nadbrzeże jest nader nierówne, spadziste, o niesymetrycznym terenie. Charakteryzuje się z mnogimi niewielkimi zatokami i nadbrzeżnymi turniami. Przedstawiany teren nacechowany górami schodzi aż do morza. Przyroda nie jest strasznie bujna, dlatego, ponieważ opady występują bardzo rzadko, ale przez to jest wieloraka i przez to rzadka. W mieście Betancuria mieszczącym się na niezwykłej Fuerteventurze często znaleźć można również wiele rodzajów fauny zarówno morskich jak i lądowych.

Warunki atmosferyczne w Betancuria.

Betancuria To obszar, gdzie dni są długie i słoneczne, a temperatury są łagodne bez większych wahań. To również wyjątkowa miejscowość gdzie w każdym momencie jest ciepło. Deszcze przeważnie nie występują i jedynie z rzadka idealne niebo zasłaniają chmury. Wszystkim wyczekującym upalnego urlopu, wypoczynek na Fuerteventurze warto przygotować w okresie letnim. Wówczas jest bardzo upalnie. W miesiącach jesienno-zimowych, tj. październik-kwiecień temperatury wahają się w granicach 1924 stopni Celsjusza. W grudniu, styczniu i lutym zachodzi największa możliwość opadów deszczu.

Piękne miejsce na wczasy na Fuerteventurze. Długo wyczekiwany wypoczynek w Betancuria.
Betancuria - znakomita na długo oczekiwane wakacje w czasie letnim i w zimie. To właśnie Fuerteventura.

Przed zadecydowaniem o wakacjach opłaca się zweryfikować pogodę na kamerach online w Betancuria.

kamerki on-line bywają niezwykle pomocne przed wyjazdem na planowany wypoczynek. Multum kamerek umożliwia zobaczyć Betancuria z wielu różnych perspektyw.

Hotele, kwatery, apartamenty w miejscowości Betancuria

Na wyspach wyszukamy wygodne kwatery dla wszystkich. Okazałe i wystawne hotele zapewniające nieskończoną ilość luksusu i usługi dla zarówno dzieci jak i dorosłych, pełne komfortu kompleksy dla najbardziej wymagających oraz pokoje u osób prywatnych. Dla ludzi chcących kameralności i ciszy zorganizowane zostały oryginalne wille górskie. Niezależnie od decyzji wyboru ośrodki utrzymują wspaniałą klasę w obsłudze gości i są położone w wspaniałych enklawach.

Lecę we własnym zakresie. Która z dostępnych opcji transportu okaże się najdogodniejsza?

Przodującą metodą lokomocji wewnątrz wyspy są autokary. Ważne jest to, że są punktualne i kursują bez zarzutu. Na ulice wyjeżdżają bardzo często, a nawet można nimi zajechać praktycznie wszędzie. Na wyspach bardzo prosto da się wypożyczyć auto różnej klasy. Urlopowicze, którzy chcą sprawnym sposobem przepłynąć z wyspy na wyspę mogą zdecydować się samolot, ale prawdą jest, że odpowiednio zapłacimy. Koszt używania środka transportu jakim jest samochód w wypożyczalni: w granicach trzydzieści - sześćdziesiąt euro przy użytkowaniu za 1 dzień.

Plaża w Betancuria. Plaża atrybutem wysp

Pierwszą sprawą, jaką mamy ochotę zrealizować po przyjeździe do miasta Betancuria jest położyć się na gorącym piasku na plaży. Sięgający aż po horyzont piasek, błękitna woda czy również nieokiełznana przyroda w strefie daje mnóstwo sposobności relaksu dla urlopowiczów. Kusi ona do włożenia bikini i ujmuje naturą. Dzieci i rodzice mają możliwość spokojnie wypoczywać, albowiem na plaży czuwa ratownik z bagażem doświadczeń. A urlopowicze, którzy mają ochotę się wybawić, znajdą wokół plaży mnogość regionalnych knajpek z lokalną oprawą muzyczną. Urlopowicze mogą się cieszyć nimi tutaj.

Restauracje, klimatyczne knajpy w Betancuria. Obfitość miejsca i wysublimowanego gustu

Wyspa Fuerteventura skrywa bez liku niezwykłych miejsc, w których jest możliwe, aby skosztować egzotycznych smaków. Każdy wynajdzie coś ekstra. Oczekuje na przyjezdnych duży wybór różnorodnych lokali dużych oraz tych małych, bufetów koktajlowych oferujących lokalne przekąski czy nabrzeżne gospody posiadające w w swojej karcie dania dla wymagających podniebień. Przyrządzanie wspaniałych przysmaków na Fuerteventurze to zdecydowanie niesłychana impreza aromatów. Oczywistym jest fakt, że posmakujemy zróżnicowane i wspaniałe potrawy robione ze świeżych ryb i ostryg, ale również przepyszne sałatki i zupy różnego rodzaju, przy przygotowywaniu których wykorzystywane są nadzwyczajne zestawy wyselekcjonowanych ziół i przypraw z najrozmaitszych zakątków świata.

Bary w Betancuria

Po spędzonym dniu wolny czas urlopowicze spędzają w klimatycznych lokalach, gdzie odbywają się koncerty na żywo. Betancuria przyjmowane jest za imprezowe miasteczko. Tam też piętrzą się przydrożne lokale, gdzie podają smaczne jedzenie oraz pyszne napoje.

Kluby i popularne dyskoteki w Betancuria

Kiedy słońce zajdzie kluby przyciągają tłumy urlopowiczów dzięki muzyce granej na żywo. Przednia impreza w Betancuria dostarczana jest o każdej porze dnia. Można zawitać do barów, gdzie jest opcja potańczyć, jednakże są i miejscówki, w których będziemy w stanie nasłuchać się jazzu wykonywanej przez utalentowanych artystów. Multum prowadzonych klubów pozwoli na odnalezienie tu miejsce które odpowiada naszym stylom. Życie na wysepce pulsuje całą dobę, na ulicach są cieszący się radości wczasowicze.

Jak jest z cenami w Betancuria. Ile co kosztuje?

Poniekąd sumy w Betancuria nie są bardzo wysokie. Praktycznie trzeba uznać, że ceny w sklepach są średnie dlawiększości europejskich państw. Pomyślnie pod tym względem oraz niedrogo jest w największych supermarketach. Opłaty w nich potrafią być nawet do dwóch razy mniejsze aniżeli w małych straganach. Dostępne są również różne napoje wyskokowe oraz elektronika, którą zakupić w sklepie wolno bezcłowo. Reprezentatywne zestawienie cen w marketach: jajka - 0,99 euro/opakowanie, szynka w plasterkach - około 1 euro, Cola 2 litry - 1,81 euro, lokalne piwo puszkowane około 0,37 euro, nabiał - 1,2 euro, świeża bagietka - 0,48 euro. Jeżeli dobrze się poszuka w mieście wykryć przytulne miejscówki, które oferują danie danego dnia w okazjonalnych opłatach 9-12 euro/obiad składający się ze smacznych 3 propozycji.

Na terenie wyspy Fuerteventura sprawnie przemieszczać się wszelkimi sposobami autem z wypożyczalni, na piechotę, rowerem bądź jednośladem.

Prawdę mówiąc dużo istnieje dróg dla pasjonatów kolarstwa, dla mniej lub bardziej zaprawionych rowerzystów. Goście ochoczo wyprawiają się na wycieczki rowerem. Zobaczymy tereny przepiękne, które dostępne są do zwiedzania rowerem czy na dwóch kółkach zaskoczą każdego ciasnymi dróżkami. Pagórkowate ukształtowanie mogą wprawić w zmęczenie mocno rasowych amatorów roweru, jednak jest to wspaniałe wyjście, aby całą Fuerteventurze zjechać. W kilka miejsc nie dojedziemy komunikacją zbiorową, a motocykl, samochód czy jednoślad to świetne wyjście. Skorzystanie z oferty wypożyczalni samochodów to również doskonała opcja na oglądanie, iż przyjemności rozsiane są po wyspie, przez to samochód znacząco usprawnia przemieszczanie się.

Betancuria z biurem podróży: wersja last minute, all inclusive.

Właściwie sezon można zauważyć każdego dnia w roku. Atrakcyjne cenowo loty na wyspę nabyć da się niesłychanie regularnie, jednakże w wysokim sezonie ciężko wcelować w super promocję. Mnóstwo biur podróży posiada różnorodne propozycje urlopowe na spędzenie wczasów w mieście Betancuria. Zestawiając niektóre z najistotniejszych biur turystycznych da się szybko ogłosić fakt, że są one do siebie znacznie zbliżone. Wolno co więcej wykupić opcję wakacyjną "last minute" w nader średnich cenach. Obojętnie od turnusu urlop będzie ciągnął się 8 dni. Biura podróży w możliwości posiadają wczasy dysponujące typem "all inclusive", ale i wielki wybór wariantów dla średnio wymagających.

Miasto Betancuria to wspaniała lokalizacja dla amatorów sportu w wodzie, przykładowo katesurfing

Spektakularny archipelag Kanaryjskich Wysp to kraina marzeń dla miłośników kitesurfingu. Nic zatem dziwnego że multum zwolenników wodnych dyscyplin sportowych, wakacje organizują tylko tu. Na Fuerteventurze bardzo szybko wyszukamy surfingowe szkółki, wypożyczalnie sprzętu do uprawiania dyscyplin wodnych oraz niewątpliwie niezwykle miłą atmosferę szkółki. Fale, jasne słoneczko oraz silny wiatr wiejący zazwyczaj z określoną szybkością: 3 fundamentalne aspekty Betancuria, przez co Fuerteventura to wspaniała lokalizacja do uprawiania wodnych dyscyplin sportowych. Z powodzeniem każdy wczasowicz może trenować wszystkie sporty. Najmodniejsze wśród nich to: surfing, kitesurfing, czy żeglarstwo.

Wspaniałe miejsca wysp: pokusy podczas zwiedzania

Archipelag Wysp Kanaryjskich jest znanym ośrodkiem wypoczynkowym, który zapewnia odpoczywającym masę pięknych lokalizacji zwiedzenia podczas odpoczynkuporę roku. Niemalże 1500 kilometrów wspaniale ukształtowanego zbocza jest dla wczasowiczów okazją do leżenia na plażach wyspy. Rzucająca się w oko powierzchnia rejonu i bogata flora oraz fauna sprzyjają wyjazdom przygotowywanym w wiele nietypowych miejsc wyspy.