Breña Baja - znakomita w czasie wypoczynku niezależnie od aktualnej pory roku. To jest La Palma.

Wyspy Kanaryjskie tytułowane Wyspami Szczęśliwymi należą do miejsc ochoczo odwiedzanych przez wczasowiczów. Niepodważalnym atutem jest jej subtropikalny klimat, bujność fauny, flory także różnorodność, która potrafi zaskoczyć na wszystkich wyspach w tym regionie archipelagu. To zrozumiałe, gdyż sezon wakacyjny trwa na tej wyspie niezależnie od pory roku przez cały rok.

Dowiedz się więcej

La Palma

Z pomiędzy najaktualniejszych oraz wyjątkowo urokliwych wartych zdobycia atrakcji powinniśmy wyszczególnić Roque de Los Muchachos, Mirador de la Cumbrecita, Bosque de Los Tilos, spektakularny Playa Nogales, Barranco de las Angustias. Nawiedzając Barlovento, Puntallana, Tazacorte, Santa Cruz de Palma, warto zainteresować się wyjątkowymi wabikami zarówno w samym miasteczku jak i na całej La Palmie.

Idealne miasto na wakacje na La Palmie. Wymarzony urlop w Breña Baja.

La Palma kusi niespotykanym, pofałdowanym terenem. Wyspa posiada rozrosłą brzegową linię z wieloma niewielkimi zatoczkami i przybrzeżnymi skałkami. Nadbrzeże na La Palmie jest bardzo kamienne, pofałdowane, bardzo niesymetryczne. Flora na La Palmie nie jest zanadto bujna, ponieważ w tym regionie często jest sucho, ale za to jest bardzo urozmaicona oraz niezwykle urokliwa. Teren nacechowany górami schodzi aż do fal na morzu. W mieście Breña Baja mieszczącym się na La Palmie znaleźć można również wiele odmian zwierząt zarówno morskich jak i lądowych.

Warunki atmosferyczne w Breña Baja na La Palmie.

Breña Baja To wspaniałe miasteczko gdzie niebywała aura sprzyja turystom. To także miejscowość, gdzie dni są długie i z dużą ilością prażącego słońca, a temperatury są średnie bez większych wahań. Dla tych wyczekującym gorących temperatur, wypoczynek na La Palmie warto przygotować w lecie. Wówczas jest niezwykle upalnie. Opady występują bardzo rzadko, tylko incydentalnie nieskazitelnie błękitne niebo zasłaniają nieciekawe chmury. Przy okresie jesienno-zimowym, mianowicie październik / kwiecień wahania temperatur są praktycznie niezauważalne od 19 do 24 stopni. W grudniu, styczniu i lutym może mieć miejsce największa ewentualność niepożądanych opadów deszczu.

Idealne miasto na wakacje na La Palmie. Wymarzony urlop w Breña Baja.
Breña Baja - znakomita w czasie wypoczynku niezależnie od aktualnej pory roku. To jest La Palma.

Ponadto zaraz przed wyjazdem zalecane jest sprawdzić warunki pogodowe na transmisji z kamer w sieci w Breña Baja na La Palmie.

kamery internetowe on line dają możliwość sprawdzenia pogody przed odjazdem na wypoczynek. Praktycznie każda z kamer umożliwia podgląd Breña Baja z wielu ujęć.

Kwatery, apartamenty, hotele na La Palmie

Awangardowe i okazałe hotele proponujące pożądany luksus i różne usługi dla dzieci i dorosłych, modne kompleksy dla najbardziej wymagających i kwatery prywatne. Na Kanarach możemy wyszukać kwaterunek pod siebie. Bez znaczenia, który zamierzamy wybrać, ośrodki umiejscowione są w zapierających dech enklawach i trzymają doskonałą klasę w obsłudze klientów. Zwłaszcza dla wczasowiczów, którzy ceniąsobie prywatność i spokój specjalnie wybudowane są oryginalne wille znajdujące się w górach.

Lecę na wczasy we własnym zakresie. Czym wydostać się spod lotniska?

Znane autokary to przodujący typ transportu wewnątrz wyspy La Palma. Na trasę wyjeżdżają niezwykle systematycznie i można nimi dojechać praktycznie wszędzie. Ważne jest to, że są one bardzo punktualne i kursują bez zarzutu. Na wyspach bez większego problemu da się pożyczyć samochód. Cena z jaką musimy się liczyć w czasie wynajęcia samochodu w wypożyczalni - w granicach 30 - 60 EUR/dzień. Urlopowicze, którzy potrzebują bezpiecznym sposobem przebyć odległość z jednej wyspy na drugą mogą wybrać opcję samolotu, jednak po prawdzie nie są to małe koszta.

Plaże na La Palmie. Plaża wizytówką wysp

Pierwszą czynnością, jaką mamy ochotę popełnić zaraz po przybyciu na wyspę La Palma to odpocząć na urokliwej plaży. Niekończący się piasek, turkusowe wody i żywiołowa natura w strefie daje wiele perspektyw relaksu dla gości wyspy La Palma. Uwodzi wyglądem i zachęca do wskoczenia w stroju kąpielowego. Zarówno rodzice jak i dzieci mają szansę beztrosko poopalać się, gdyż na rajskiej plaży opiekuje się drużyna ratowników z doświadczeniem. A ci, którzy przyjechali się zabawić, znajdą wokół plaży różnorodność knajp z ciekawą muzyką. Można się nimi cieszyć w tym miejscu.

Knajpki, restauracje w Breña Baja na La Palmie. Niezwykłość miejsca i kuchni świata

Wyspa La Palma kryje multum urokliwych miejsc, gdzie można wspaniale się najeść. Czeka na nas szeroka propozycja kawiarni dużych i niewielkich, barów koktajlowych z zakąskami czy tawerny mogące zaoferować frykasy o orientalnym smaku. Każdy z nas wynajdzie w tym miejscu coś specjalnego. Naturalnym jest, że posmakujemy zróżnicowane i wybitne jedzenie ze świeżych ryb i ostryg, ale także wspaniałe sosy i zupy różnego rodzaju, przy przyrządzaniu których wykorzystywane są nadzwyczajne zioła i przypraw całego świata. Kuchnia na La Palmie to bez dwóch zdań niewiarygodna impreza wybitnych smaków i aromatów.

Puby, kawiarnie na wyspie La Palma

Miejscowość Breña Baja przyjmowane jest jako bawiące się miasteczko. Tu też można natknąć się na miejsca, w których wczasowicz może spędzić miło czas, zamówić coś dobrego. Prawdę mówiąc każdy wieczór spędza się w popularnych niedużych lokalach, gdzie gra regionalna muzyka na żywo.

Wyjątkowe kluby i dyskoteki na La Palmie

Kiedy zapada zmrok lokale wabią tłumy gości dzięki śpiewom artystów. Przednia rozrywka na La Palmie odbywa się zarówno w dzień jak i w nocy. Różnorodność lokali pozwoli na odnalezienie miejsce które odpowiada upodobaniom każdego z nas. Można też natrafić na bary, w których można potańczyć, jednakże są i lokale, gdzie będziemy w stanie nasłuchać się klasycznej muzyki jazzowej. Życie na wysepce pulsuje cały dzień, na ulicach można zobaczyć bawiących się zadowolonych urlopowiczów.

Ile naprawdę zapłacimy na La Palmie. Ile co kosztuje?

Stawki w mieście na La Palmie nie są wygórowane. Naprawdę trzeba przyjąć, że ceny są normalne dlaeuropejskich państw. Okazyjnie tanie są wszelkie trunki i elektronika, którą kupować w tym miejscu można z pominięciem cła. Korzystnie jeżeli chodzi o ceny i pomyślnie jest w wielkich sieciach sklepów. Stawki w nich umieją być nawet dwa razy tańsze niż np. przy niewielkich straganikach. Gdy dobrze poszukamy w mieście odkryć zadbane kawiarnie, które serwują menu dnia w cenach od dziewięciu do dwunastu EUR za pełen obiad, który składa się ze wspaniałych dwóch propozycji. Przytaczamy reprezentatywne porównanie należności w coponiektórych hipermarketach - szyneczka w plastrach - 1 EUR, piwo puszkowane w granicach 0,36 EUR, jogurt - 1,2 EUR, bagietka średnia - 0,49 EUR, Pepsi 2 l - niecałe 2 EUR, jaja - 0,99 EUR za zestaw.

W obrębie Breña Baja każdy wczasowicz może zwiedzać na wszelkie sposoby, zdrowo rowerem, samochodem z popularnych wypożyczalni, pieszo lub też motorowerem.

Region kusi do aktywnego wypoczynku. Pełno jest na wyspie dróg rowerowych, dla tych mniej lub bardziej chcących więcej. Okazałe okolice, które dostępne są do przemierzania za kierownicą roweru czy wypożyczonym motorem zaskoczą urlopowiczów naprawdę ciasnymi ścieżkami. Górzyste ukształtowanie potrafią zmęczyć nawet tych najbardziej zawodowych amatorów kolarstwa, jednakże jest to perfekcyjna opcja, aby zobaczyć La Palmie. Wypożyczenie samochodu to niezwykle doskonała opcja na podróżowanie, powodem jest to, ponieważ tajemnicze miejsca mieszczą się w różnych miejscach wyspy, przez to samochód bardzo pomaga zwiedzać wyspę La Palma. W kilka miejsc nie dostaniemy się transportem miejskim, dlatego więc motor, samochód czy rower to skuteczne rozwiązanie.

Odwiedź Breña Baja z biura podróży - wersja last minute, all inclusive.

Właściwie sezon jest poprzez pełny rok. Po okazyjnych cenach przeloty na wyspę La Palma i dostępne są nierzadko, jednak w okresie wakacyjnym ciężko trafić na super obniżkę cenową. Zestawiając kilka dobrze prosperujących agencji podróży da się zauważyć, że są one niebywale podobne. Wiele biur turystycznych posiada wielką ofertę urlopową pobytów na wysepce La Palma. Jeżeli potrzebujesz można też zakupić bilet na wyjazd "last minute" po średnim koszcie. Obojętnie od terminu turnusu pobyt w Breña Baja będzie utrzymywał się gdzieś tak ponad tydzień. Agencje turystyczne w propozycji mają pobyty tak zwaną wersję all inclusive, ale i szeroki wybór dla tych mniej wymagających.

Breña Baja – niewyobrażalne warunki sprzyjające uprawianiu wodnych sportów, przykładowo windsurfing

Na La Palmie nietrudno odnajdziemy profesjonalne wypożyczalnie akcesoriów do uprawiania sportów wodnych, znane surfingowe szkoły i absolutnie niezwykle przyjazną obsługę. Archipelag Wysp Kanaryjskich jest eldorado dla windsurfingu. Nie dziwmy się więc że bardzo dużo miłośników wodnych dziedzin sportowych, urlop spędzają oczywiście tutaj. Stale świecące słońce, fale i niezwykle duże wiatry wiejące z niesłychaną szybkością oto 3 fundamentalne charakterystyki Breña Baja, dzięki czemu La Palma to świetna lokalizacja do wykonywania wodnych dyscyplin. Z pomyślnością każdy przybyły może wykonywać wszystkie aktywności. Przytoczyć tu można dla przykładu takie sporty jak m.in.: widowiskowy surfing, windsurfing, czy żegluga.

Zwiedzanie wyspy La Palma czyli atrakcje w czasie podróżowania

Niemal 1500 kilometrów niezwykle ukształtowanego przymorza to dla wczasowiczów okoliczność do wypoczynku na niezwykłych plażach wyspy La Palma. Archipelag Wysp Kanaryjskich jest jednym wyjątkowym ośrodkiem wczasowo-wypoczynkowym, który zapewnia gościom masę niezwykłych lokalizacji poznania podczas odpoczynku bez względu na . Wartościowa flora i fauna oraz ciekawe ukształtowanie gruntów sprzyjają wycieczkom urządzanym w ogrom ciekawych obszarów.