El Sauzal - fantastyczna podczas wypoczynku niezależnie od aktualnej pory roku. To jest Teneryfa.

Wyspy Kanaryjskie nazwane Wyspami Szczęśliwymi należą do miejsc z przyjemnością odwiedzanych przez Polaków. Nic dziwnego, gdyż czas turystyczny trwa na tej hiszpańskiej wyspie niezależnie od pory roku. Należy również zwrócić uwagę na klimat, bogactwo fauny oraz flory i rozmaitość, która zdoła zauroczyć na każdej z siedmiu głównych wysp archipelagu.

Dowiedz się więcej

Teneryfa

Będąc w miasteczkach jakim są Los Silos, Tacoronte, Vilaflor, San Juan de La Rambla, Icod de Los Vinos, Arico, Candelaria, Arona, Buenavista del Norte, warto jak najbardziej zainteresować się wyjątkowymi wabikami mieszczącymi się zarówno w samych miasteczkach jak a także na całej Teneryfie. Wśród najistotniejszych, ale również szczególnie atrakcyjnych wartych odwiedzenia miejsc można wyszczególnić stolica wyspy Santa Cruz de Tenerife, Bazylika Matki Boskiej w Candelarii, Iglesia de la Concepción, plaża Diego Hernandeza, Klify Los Gigantes, La Orotava.

Urlop w El Sauzal. Fascynująca miejscowość na wakacje na Teneryfie.

Jedyna w swoim rodzaju wyspa Teneryfa ujmuje niespotykanym, najczęściej zróżnicowanym terenem. Brzeg na Teneryfie jest charakterystycznie wyboisty, kamienny, o bardzo niesymetrycznym ukształtowaniu. Wyspa ta wyróżnia się wybujałą linią brzegową z wieloma zatokami oraz przybrzeżnymi kamieniami. Flora na Teneryfie nie jest bardzo rozwinięta, ze względu na niedobór opadów atmosferycznych, ale dzięki temu jest bardzo urozmaicona i przez to niezwykle urokliwa. Niezwykłe stromizny schodzą aż do linii brzegowej. W miejscowości El Sauzal znajdującej się na znanej Teneryfie często znaleźć można wiele odmian zwierząt zarówno morskich jak i lądowych.

Aura w El Sauzal.

El Sauzal To znamienite miasteczko gdzie w każdym momencie odczuwamy ciepło. To również obszar, gdzie pogoda jest piękna oraz stabilna, a temperatury są łagodne bez większych wahań. Opady są nader rzadkie, jedynie mało kiedy idealnie czyste niebo zasłaniają nieciekawe chmury. Dla tych, którzy chcą jednak gorących dni, wypoczynek na wyspie Teneryfa warto zaplanować w okresie letnim. W owym czasie amplituda temperatur jest tropikalna. Podczas miesięcy jesienno-zimowych, to jest październik/kwiecień wahania temperatur są nieduże od 19 do 24 stopni. Przez okres zimy występuje największa ewentualność ,że będzie padał deszcz.

Urlop w El Sauzal. Fascynująca miejscowość na wakacje na Teneryfie.
El Sauzal - fantastyczna podczas wypoczynku niezależnie od aktualnej pory roku. To jest Teneryfa.

Zanim wyruszymy dobrze jest zweryfikować pogodę na kamerach internetowych w El Sauzal na Teneryfie.

Przed upragnionym okresem wakacyjnym mieszkańcy doradzają, że dobrze jest zobaczyć kamerki internetowe on line. Niemalże każda z kamerek posiada podgląd El Sauzal z wielu stron.

Kwatery, apartamenty, hotele na Teneryfie

Na wyspach możemy znaleźć zakwaterowanie pod każdego. Nowoczesne oraz wystawne hotele zapewniające nieskończoną ilość komfortu oraz usługi dla całej rodziny, modne kompleksy dla najbardziej wymagających czy kwatery prywatne. Omawiane ośrodki umiejscowione zostały w wspaniałych oazach oraz utrzymują bardzo dobrą jakość pod względem oferowanych usług. Szczególnie dla ludzi oczekujących odprężenia oraz równowagi specjalnie stworzone zostały osobliwe wille położone w górach.

Zadecydowałem polecieć na urlop na własną rękę. Wynająć samochód czy zdecydować się na komunikację miejską?

Przodującą metodą transportu w obrębie wyspy Teneryfa są autobusy. Jeżdżą nader systematycznie oraz da się nimi dojechać w większość miejsc na całej wyspie. Istotne są one bardzo punktualne. Na każdej z wysp bez żadnego problemu znaleźć można wypożyczalnię aut. Te osoby, które chcą bardzo szybko dotrzeć z wyspy na wyspę mogą w tej okoliczności wykorzystać opcję samolotu, ale po prawdzie odpowiednio zapłacimy. Koszty pożyczenia samochodu w wypożyczalni: od trzydziestu do sześćdziesięciu euro przy użytkowaniu za jeden dzień.

Plaże jako atrybut całego regionu

Jedyną czynnością, którą każdy gość ma ochotę popełnić po przybyciu na wyspę Teneryfa to odpocząć na plaży. Czyste wody, niezliczony piasek oraz subtelna flora oraz fauna w rejonie daje wiele sposobności rozrywki dla turystów. Zachęca ona urlopowiczów naturą oraz nęci do wskoczenia w stroju kąpielowego. Dla wszystkich tych, którzy znaleźli się na wyspie zaszaleć, odnajdą przy plażach mnóstwo knajpek z dobrymi piosenkami. Podróżni mogą się cieszyć nimi właśnie tutaj. Zarówno dzieci jak i rodzice mają niespotykaną szansę sielankowo wypocząć, gdyż na wspaniałej plaży opiekuje się drużyna ratowników.

Restauracje regionalne w El Sauzal na Teneryfie: obfitość miejsca oraz gustu.

W miejscowości El Sauzal znajdziemy bardzo dużo niepowtarzalnych miejsc, gdzie będzie można napełnić brzuch do syta. Każdy znajdzie tutaj coś nowego. Czeka na nas ogromna oferta restauracyjek ustronnych oraz dużych, mini barów z przyrządzonymi zakąskami czy karczmy posiadające w swojej ofercie rarytasy o wspaniałym smaku. Kuchnia na wyspie Teneryfa to zdecydowanie niesamowite bogactwo aromatów. Wiadomą rzeczą jest fakt, że spróbujemy wybitne oraz różnorodne jedzenie ze świeżych ryb oraz małż, ale również nadzwyczajne zupy różnego rodzaju czy przystawki, przy sporządzaniu których wykorzystuje się niespotykane przypraw całego świata oraz zestawy ziół.

Bary w El Sauzal na Teneryfie

Wieczorową porę przyjezdni spędzają w lokalnych kawiarniach, gdzie gra skoczna muzyka na żywo. El Sauzal bardzo często uważane jest jako huczne miasteczko. Tam także znaleźć można regionalne lokale, niewielkie bary.

Rozrywkowe dyskoteki oraz kluby na Teneryfie

W czasie kiedy zobaczymy gwiazdy na niebie dyskoteki przyciągają rzesze przyjezdnych dzięki muzyce live. Zabawa na Teneryfie odbywa się o każdej porze dnia. Wielorakość dostępnych klubów umożliwia odnaleźć tu miejsce które odpowiada upodobaniom każdego z nas. Można również wstąpić do lokali, gdzie dostaniemy możliwość zatańczyć, ale są także takie, gdzie możemy posłuchać klasycznej muzyki jazzowej wykonywanej przez artystów. Obojętnie od godziny tętni życie na wysepce, na ulicach spędzający czas grający radości ludzie.

Jak stoją stawki na Teneryfie. Czy jest drogo?

Powszechnie opłaty w miejscowości El Sauzal nie są wygórowane. Praktycznie można przyznać, że ceny są powiedzmy normalne dla Europy. Ekonomicznie cenowo także najlepiej jest poniekąd w znacznych supermarketach. Zapłaty w tych większych sklepach mogą być do 2 razy niższe aniżeli w małych straganach. Stosunkowo tanie można nabyć napoje wyskokowe i elektronika, którą zakupić w sklepie wolno z pominięciem cła. Klasyczne zestawienie wartości w supermarketach: świeże jaja - mniej niż 1 euro za zestaw, wędlina w plastrach - około 1 euro, Coca cola butelka 2 l - w granicach 2 euro, piwo w puszce około 0,38 euro, serek - 1,1 euro, bagietka średnia - 0,48 euro. Jeżeli dobrze się poszuka w mieście wykryć spore kawiarnie, które oferują menu dnia w przystępnych stawkach 9 - 12 euro / pełen posiłek składający się z sycących dwóch propozycji z czymś do picia.

Po wyspie Teneryfa w zależności od potrzeb poruszać się na rowerze, samochodem, na piechotę, motorem.

Okolica pobudza do pieszych oraz rowerowych wycieczek. Bardzo dużo jest ścieżek rowerowych, dla tych mniej albo bardziej pragnących przeżyć wspaniałą przygodę. Majestatyczne miejsca, które dostępne są do odwiedzania rowerem bądź motocyklem powitają urlopowiczów zdecydowanie ciasnymi ścieżkami na wyspie. Nierówny profil wyspy za każdym razem potrafi zamęczyć mocno zawodowych kolarzy, przecież jest to wspaniałe rozwiązanie, by zbadać Teneryfie. Pożyczenie pojazdu to także świetny sposób na podróżowanie, przeważnie dlatego, że zabytki mieszczą się w różnych częściach wyspy, a samochód nieodzownie pomaga zwiedzać wyspę Teneryfa. W pewne terytorium nie dotrzemy komunikacją miejską, a więc rower, motocykl czy wynajęcie samochodu to odpowiednie rozwiązanie.

Czy na zaplanowane wakacje na wyspę Teneryfa polecieć z biura podróży poprzez last minute, all inclusive.

Atrakcyjne cenowo odloty na Wyspy Kanaryjskie i dogodne są często, chociaż w miesiącach letnich trudniej trafić na niezłą promocję. Prawdę mówiąc sezon zauważany jest non stop. Mnóstwo biur posiada szeroką ofertę wakacyjną wylotów na spędzenie wymownych wczasów w El Sauzal. Porównując ze sobą co poniektóre z nieźle rokujących agencji podróży można łatwo powiedzieć fakt, że są one do siebie mocno zbliżone. We wszystkich turnusach wypoczynek będzie trwał 8 dni. Agencje podróży w firmowej ofercie posiadają hotele dysponujące typem "all inclusive", ale także nieograniczony wybór dla tych nie tak bardzo wymagających osób. Wolno co więcej wykupić pobyt w wariancie last minute po niezwykle średnim koszcie.

El Sauzal: najlepsze miejsce stworzone specjalnie dla zwolenników wodnego szaleństwa, między innymi surfing

Wyjątkowy archipelag Kanaryjskich Wysp jest swoiste eldorado dla windsurfingu. Nie dziwi więc fakt że bardzo dużo fanów wodnych dziedzin sportowych, wyczekiwane wakacje spędzają tutaj. Na wysepce Teneryfa bardzo łatwo odnajdziemy znane grupy surfingowe, punkty wynajmu akcesoriów do sportów wodnych i niewątpliwie przyjacielską obsługę wypożyczani. Duże fale, niebywałe słońce a także niezwykle silne wiatry wiejące ze stałą szybkością to trzy zasadnicze charakterystyki dla El Sauzal, dzięki czemu Teneryfa to perfekcyjne miejsce do uprawiania sportów wodnych. Przytoczymy tutaj można przykładowo takie dyscypliny jak m.in.: wyczynowy surfing, windsurfing lub żeglarstwo. Z pomyślnością każdy gość wyspy może doskonalić jakiekolwiek sporty.

Oglądanie Wysp Kanaryjskich. Niespodzianki podczas wyprawy

Niemal tysiąc pięćset km zbocza jest dla przyjezdnych możliwością do opalania się na niebanalnych plażach. Wyspy Kanaryjskie toż niezwykły ośrodek wypoczynkowy, który umożliwia wczasowiczom moc pięknych miejsc wartych poznania podczas odpoczynku bez względu na . Piękna powierzchnia obszaru wysp jak również różna roślinność sprzyjają wyjazdom realizowanym w sporo interesujących lokalizacji wyspy.