Fasnia - znakomita podczas wczasów niezależnie od pory roku. Oto Teneryfa.

Wyspy Kanaryjskie nazwane Wyspami Szczęśliwymi należą do miejsc bardzo często odwiedzanych przez urlopowiczów. Trzeba także zwrócić szczególną uwagę na klimat, różnorodność flory i fauny także wielorakość, która potrafi zdziwić na którejkolwiek z siedmiu głównych wysp archipelagu. To oczywiste, gdyż sezon turystyczny trwa tutaj niezależnie od pory roku.

Więcej szczegółów

Teneryfa

Wśród najbardziej spektakularnych oraz szczególnie atrakcyjnych miejsc warto wymienić Bazylika Matki Boskiej w Candelarii, Roque del Conde, Icod de los Vinos, Plaza de España, stolica wyspy Santa Cruz de Tenerife, Klify Los Gigantes. Przylatując na wczasy do miasteczkach jakim są Vilaflor, Arafo, Arico, Fasnia, El Rosario, El Tanque,Granadilla de Abona, La Guancha, Tacoronte, warto jak najbardziej zaciekawić się obiektami zarówno w samych miasteczkach jak i na całej Teneryfie.

Wymarzony wypoczynek w Fasnia. Idealna miejscowość na urlop na Teneryfie.

Egzotyczna Teneryfa przyciąga różnorakim, niezwykle pagórkowatym terenem. Wyróżnia się z mnogimi małymi zatoczkami i przybrzeżnymi kamieniami. Nadbrzeże na Teneryfie jest skaliste, wyboiste, raz jest wysokie, kilometr dalej zaś niskie. Omawiane zbocza gór schodzą aż do samej linii brzegowej. Roślinność na Teneryfie nie jest nad wymiar bujna, przez wzgląd na niedobór opadów atmosferycznych, ale przez to jest urozmaicona oraz zadziwiająco malownicza. W miejscowości Fasnia , która znajduje się na niezwykłej Teneryfie można spotkać wiele odmian fauny zarówno tych żyjących w morzu jak i na lądzie.

Jakie warunki pogodowe panują w Fasnia na Teneryfie.

Fasnia To miejsce, gdzie pogoda zawsze dopisuje, a temperatury są umiarkowane bez większych wahań. To również bajeczna wyspiarska miejscowość z wiecznie trwającą wiosną. Opady atmosferyczne występują nieczęsto i tylko incydentalnie nieskazitelnie czyste niebo zasłaniają chmury. Wszystkim, którzy oczekują jednak upałów, urlop na Teneryfie warto zorganizować w czasie astronomicznego lata. Wówczas jest bardzo upalnie. Podczas okresu jesienno-zimowego, czyli październik/kwiecień amplituda temperatur chwieje się w granicach 1924 stopni. W grudniu, styczniu i lutym może mieć miejsce największa możliwość ,że będzie padał siarczysty deszcz.

Wymarzony wypoczynek w Fasnia. Idealna miejscowość na urlop na Teneryfie.
Fasnia - znakomita podczas wczasów niezależnie od pory roku. Oto Teneryfa.

Zawsze przed wyjazdem warto przejrzeć jaka aura pogodowa jest na kamerach online w Fasnia na Teneryfie.

Praktycznie każda z dzisiejszych kamer internetowych ułatwia zobaczyć Fasnia z wielu ujęć. Warto spojrzeć na kamerkę przed zaplanowanym urlopem.

Kwatery, apartamenty, hotele w miejscowości Fasnia

Nowoczesne i niezwykle wystawne hotele świadczące ogromną ilość wygód i usługi dla dzieci i ich rodziców, prywatne zakwaterowanie i ekskluzywne kompleksy dla wymagających. Na Teneryfie odszukamy przestronne kwatery pod każdego. Niezależnie od wyboru ośrodki znajdują się w wspaniałych przystaniach i utrzymują znamienitą klasę w obsłudze urlopowiczów. Właśnie dla turystów poszukujących równowagi oraz odprężenia specjalnie przygotowane są wyjątkowe wille znajdujące się w górach.

Lecę na wczasy na własną rękę. Czym wydostać się spod lotniska na wyspie?

Główną opcją lokomocji w środku wyspy Teneryfa są znane autobusy. Co najważniejsze są zgodne z rozkładem jazdy. Na trasie kursują praktycznie nieustannie i da się nimi zajechać w dużo różnych znanych miejsc. Na Teneryfie w prosty sposób znaleźć można wypożyczalnie samochodów. Cena z jaką musimy się liczyć w czasie wynajęcia auta - w granicach 30 - 60 EUR przy jednym dniu. Wczasowicze, którzy życzą sobie bardzo błyskawicznie przepłynąć z z jednej na drugą wyspę mogą w tym przypadku skorzystać z samolotu, jednakże prawdą jest, iż nie są to małe koszty.

Plaża na Teneryfie. Plaża atrybutem Wysp Kanaryjskich

Jedyną rzeczą, którą chcemy zrobić po przylocie na wyspę Teneryfa to nacieszyć oczy słoneczną plażą. Nęci wczasowiczów do nałożenia stroju kąpielowego i zachęca klimatem. Błękitna woda, rozgrzany, niekończący się piasek czy również nieokiełznana natura w strefie daje wiele sposobności relaksu dla urlopowiczów. Zarówno dzieci jak i rodzice mogą spokojnie odpoczywać, bo gdyż na plaży czuwa ratownik. A ci, którzy przyjechali się rozerwać, znajdą wokół plaży mnogość knajp z wesołymi piosenkami. Wczasowicze zlokalizują je właśnie tutaj.

Knajpki, restauracje w mieście Fasnia na Teneryfie: pełnia dobrego gustu i rozmaitość miejsca.

Fasnia ukrywa w sobie bardzo wiele niespotykanych miejsc, w których da się najeść się do syta. Każdy gość odnajdzie coś co go wprawi w zachwyt. Oczekuje na każdego duży wybór wszelkiego rodzaju restauracyjek niewielkich jak i dużych, mini barów z przyrządzonymi zakąskami czy nabrzeżne karczmy mogące zaoferować rarytasy dla wymagających podniebień. Wiadomą rzeczą jest fakt, iż posmakujemy wyborne i zróżnicowane smakołyki przyrządzane ze niespotykanych ryb, ale również pyszne zupy oraz sosy, przy przygotowywaniu których wykorzystuje się egzotyczne przypraw z całego świata i zioła. Sztuka kulinarna na Teneryfie to niezaprzeczalnie niesamowite bogactwo niezwykłych smaków.

Bary na wyspie Teneryfa

Fasnia powszechnie uważą się za imprezowe miasteczko na Teneryfie. Tu również można natknąć się na bary, w których turysta może spędzić miło wieczór, zamówić lokalne dania. Wieczorową porę spędza się w nadmorskich lokalach, gdzie muzycy umilają czas wczasowiczom i mieszkańcom miejscowości.

Znane kluby i dyskoteki na Teneryfie

W czasie gdy gdy na niebie pojawiają się gwiazdy lokale kuszą tłumy mieszkańców miejscowości oraz przyjezdnych dzięki muzyce live. W Fasnia oczekiwana impreza jest zagwarantowana dniem i nocą. Wielorakość lokali pozwoli znaleźć miejsce które dogodzi gustom każdego z gości. Można też trafić na lokale, gdzie jest szansa zatańczyć przez noc, jednakże są i lokale, w których możemy posłuchać niezłej muzyki jazzowej. Życie na wysepce toczy się całą dobę, na przedmieściach można spotkać cieszących się gości.

Jak jest z hiszpańskimi cenami na Teneryfie. Czy musimy zabrać na wakacjach dość gruby portfel?

Standardowe opłaty w Fasnia nie są wygórowane. Faktycznie trzeba dopuścić, iż ceny są typowe dlaeuropejskich miejscowości. Pomyślnie a niedrogo jest w znacznych hipermarketach. Zapłaty w nich mogą być nawet do 2x mniejsze niż ma to miejsce przy niewielkich straganikach. Popularne bywają wszelkiego rodzaju napoje alkoholowe i artykuły elektryczne, które nabyć tu można z pominięciem cła. Istnieje szansa, ażeby też znaleźć lokalne restauracje, które oferują menu danego dnia w ekstra opłatach około od dziewięciu do dwunastu EUR / pełne danie, które składa się ze wspaniałych dwóch propozycji z soczkiem. Prezentujemy przykładowe porównanie należności w niektórych marketach - szynka pokrojona - 1 EUR, regionalne piwo 0,5 litra mniej więcej 0,37 EUR, nabiał - 1,2 EUR, świeża bagietka - 0,47 EUR, Pepsi butelka 2 l - w granicach 2 EUR, pakiet jaj - 0,99 EUR/opakowanie.

Na terenie Fasnia wedle własnego uznania można zwiedzać pieszo, motorowerem, wynajętym samochodem czy na rowerze.

Goście bardzo chętnie chodzą na piesze wyprawy. Bardzo dużo jest wokół miejscowości tras dla amatorów kolarstwa, dla mniej lub bardziej zaprawionych rowerzystów. Górzysty teren za każdym razem może zamęczyć nawet mocno wytrawnych rowerzystów, natomiast jest to znakomita opcja, by zobaczyć Teneryfie. Wyjątkowe miejsca, które można odkrywać jednośladem lub na dwóch kółkach powitają amatorów skomplikowanymi ścieżkami na wyspie. Wynajęcie pojazdu to niejako odpowiedni pomysł na poznawanie, przeważnie dlatego, ponieważ majestatyczne zabytki rozrzucone są praktycznie po całej wyspie, a samochód niezwykle ułatwia zwiedzanie. W kilka miejsc na Teneryfie nie można zajechać komunikacją miejską, tak więc jednoślad, skuter czy auto może się okazać idealnym wyjściem.

Fasnia z biurem podróży - opcja last minute z all inclusive.

Prawdę mówiąc okres sezonowy ogólnie przyjmuje się, że trwa poprzez wszystkie miesiące w roku. Atrakcyjne cenowo loty samolotowe na wyspę kupić da się nierzadko, jednak w okresie wakacyjnym ciężko wcelować w konkretną obniżkę cenową. Stawiając w jednej linii co poniektóre z najistotniejszych agencji podróżniczych da się łatwo stwierdzić fakt, iż są one do siebie znacznie podobne. Bardzo dużo biur posiada olbrzymią ofertę urlopową na Teneryfie. Nie patrząc na rodzaj turnusu pobyt w Fasnia będzie trwał ponad tydzień. Agencje podróży w propozycji mają wczasy all inclusive, ale również wielki wybór propozycji dla nieco mniej wymagających urlopowiczów. Istnieje wariant żeby także zarezerwować podróż "last minute" po przystępnym koszcie.

Miasto Fasnia – surfing, windsurfing, kitesurfing

Na Teneryfie łatwo znajdziemy szkółki surfingowe, ośrodki wypożyczania sprzętu i naturalnie miłą atmosferę. Archipelag Wysp Kanaryjskich to raj dla miłośników surfingu. Nie dziwmy się więc iż bardzo wielu miłośników wodnych dyscyplin sportowych, wypoczynek spędzają bezwzględnie tu. Jasne słońce, fale i porywiste wiatry wiejące z określoną prędkością są to trzy istotne charakterystyki dla Fasnia, to też Wyspy Kanaryjskie są perfekcyjną lokalizacją do wykonywania wodnych dyscyplin sportowych. Z powodzeniem możemy doskonalić wszelkie sporty. Przytoczyć tu można dla przykładu m.in.: widowiskowy surfing, windsurfing, czy żegluga.

Oglądanie Wysp Kanaryjskich. Pokusy w czasie podróżowania

Ponad półtora tysiąca kilometrów niezwykle ukształtowanego przymorza jest dla gości szansą do odpoczywania na znanych plażach wyspy Teneryfa. Archipelag Wysp Kanaryjskich jest znanym ośrodkiem wakacyjnym, który zapewnia odwiedzającym mnogość unikalnych lokalizacji zdobycia w czasie trwania wakacji niezależnie od danej pory roku. Wspaniała rzeźba regionu wysp i przeróżna fauna i flora sprzyjają wyjazdom planowanym w sporo nietypowych miejsc.