La Guancha - najlepsza podczas wczasów w czasie letnim i w czasie zimowym. Oto Teneryfa.

Jedyne w swoim rodzaju Wyspy Kanaryjskie nazywane Wyspami Szczęśliwymi należą do miejsc często obieranych na urlop przez naszych rodaków. Super zaletą jest jej podzwrotnikowy klimat, mnogość fauny, flory również wielorakość, która umie zaskoczyć na którejkolwiek z siedmiu wysp archipelagu. Nic w tym dziwnego, gdyż czas wycieczkowy trwa w tym miejscu dwanaście miesięcy.

Więcej

Teneryfa

Z pomiędzy najaktualniejszych również najbardziej interesujących wartych zdobycia przez przyjezdnych miejsc warto wyszczególnić między innymi Piramidy w Güímar, Kościół św. Urszuli, Casa del Montañés, plaża Diego Hernandeza, Klify Los Gigantes, Icod de los Vinos oraz inne atrakcje. Nawiedzając Adeje, La Guancha, Los Silos, La Orotava, Arafo, Guimar, Granadilla de Abona, El Tanque, Santa Cruz de Tenerife, warto zaciekawić się popularnymi wabikami mieszczącymi się zarówno w tymże mieście jak i na całej wyspie Teneryfa.

Fascynujące miasto na wczasy na Teneryfie. Wymarzone wczasy w La Guancha.

Przepiękna wyspa Teneryfa ujmuje różnorodnym, z reguły pagórkowatym krajobrazem. Posiada rozrosłą linię brzegową z niedużymi zatokami i przybrzeżnymi turniami. Brzeg jest nader pagórkowaty, kamienisty, niesymetryczne. Flora nie jest bardzo rozwinięta, przez wzgląd na niezwykle małą liczbę deszczów, ale przez to jest różnoraka i przez to zadziwiająco malownicza. Niezwykłe wzniesienia schodzą aż do samego morza. W miejscowości La Guancha , która jest na popularnej Teneryfie znaleźć można również wiele odmian fauny zarówno żerujących na lądzie jak i w wodzie.

Jaka pogoda w La Guancha.

La Guancha To miejscowość, gdzie pogoda zawsze dopisuje, a temperatury są idealne. To także urokliwa wyspiarska miejscowość wiecznie wiosenna. Deszcze przeważnie nie występują, tylko od czasu do czasu na niebie tworzą się deszczowe chmury. Dla tych, którzy oczekują jednak upalnych wczasów, wypoczynek na wyspie Teneryfa najlepiej jest przygotować w lecie. Wówczas amplituda temperatur jest wręcz tropikalna. Podczas miesięcy jesienno-zimowych, tj. od października do kwietnia wahania temperatur są niewielkie w granicach 1924 stopni. Przez okres zimy może mieć miejsce największa ewentualność ,że będzie padał niemiły deszcz.

Fascynujące miasto na wczasy na Teneryfie. Wymarzone wczasy w La Guancha.
La Guancha - najlepsza podczas wczasów w czasie letnim i w czasie zimowym. Oto Teneryfa.

Za każdym razem jeszcze przed wyjazdem zaleca się przejrzeć jaka pogoda panuje aktualnie na kamerach w sieci w La Guancha.

Praktycznie każda z dzisiejszych kamerek internetowych umożliwia podgląd La Guancha z wielu różnych perspektyw. kamerki internetowe online bywają pomocne przed odjazdem na zaplanowany wypoczynek.

Kwatery, apartamenty, hotele na wyspie Teneryfa

Na Teneryfie możemy wyszukać doskonały kwaterunek dla każdego. Awangardowe i przepiękne hotele zapewniające bezmierną ilość luksusu i usługi dla urlopowiczów, prywatne zakwaterowanie czy okazałe kompleksy dla wymagających. Nie ma znaczenia, który wybierzemy, ośrodki wybudowane zostały w cudownych oazach i utrzymują najwyższą klasę w obsłudze urlopowiczów. Dla wczasowiczów ceniących prywatność i spokój specjalnie zorganizowane są piękne wille ulokowane w górach.

Stanęło na tym, że lecę na zaplanowany urlop na własną rękę. Wypożyczyć samochód czy pojechać autobusem?

Głównym środkiem transportu w środku wyspy są autobusy. Wyjeżdżają na ulicę co chwilę i można nimi zajechać w wiele różnych znanych miejsc. Ważne jest to, że są one zawsze zgodnie z rozkładem. Na każdej z wysp bez żadnych przeszkód można wypożyczyć samochód. Koszt z jakim musimy się liczyć w czasie pożyczenia samochodu - od 30 do 60 euro przy użytkowaniu za 1 dzień. Te osoby, które życzą sobie w bezpieczny sposób przeprawić się z jednej wyspy na drugą mogą w tym przypadku wybrać samolot, jednakże oczywiście wiąże się to nieuchronnie z niemałymi pieniędzmi do wydania.

Plaże - malownicze miejsce na Wyspach Kanaryjskich

Wyczekiwaną sprawą, którą każdy przyjezdny pragnie zrealizować zaraz po przyjeździe do miasta La Guancha jest opalanie się na słonecznej plaży. Lazurowe wody, gorący, niekończący się piasek czy też nieokiełznana przyroda w rejonie daje mnóstwo perspektyw przeżycia niezwykłej przygody dla urlopowicza. Zachęca każdego z nas naturą i nęci do założenia bikini. Dla tych wszystkich, którzy chcieliby poszaleć, wypatrzą przy plażach mnogość lokali z wesołą muzyką. Wczasowicze znajdą je właśnie w tym miejscu. Całe rodziny mogą sielankowo poopalać się, dlatego, że na plaży dogląda grupa doświadczonych ratowników.

Restauracje, bary w La Guancha - niezwykłość wyszukanego smaku i różnorodność miejsca.

La Guancha kryje w sobie wiele niespotykanych miejsc, gdzie można wspaniale zjeść. Każdy znajdzie tutaj coś ekstra. Na miejscu czeka na podróżujących duży wybór różnorodnych kawiarni dużych oraz mniejszych, mini barów z przekąskami czy przybrzeżne karczmy z rarytasami o wyszukanym smaku. Sztuka kulinarna na wyspie Teneryfa to bez wątpienia niesamowita wylęgarnia niezwykłych smaków. Wiadomą sprawą jest fakt, że posmakujemy znakomite i rozmaite jedzenie robione ze pochodzących z tego rejonu ryb i krewetek, ale także niespotykane zupy różnego rodzaju czy przystawki, przy przygotowywaniu których stosuje się najrozmaitsze przypraw całego świata i zioła.

Znane kawiarnie w La Guancha

Po zachodzie słońca wolny czas wczasowicze spędzają w popularnych lokalach, gdzie gra muzyka na żywo. Miejscowość La Guancha powszechnie przyjmowane jest jako imprezowe miejsce na Teneryfie. Tu także trafić można na przydrożne bary, gdzie zamówić można pyszne napoje czy lokalne jedzenie.

Kluby i wyjątkowe dyskoteki na wyspie Teneryfa

W czasie kiedy gdy na niebie pojawiają się gwiazdy kluby kuszą rzesze przyjezdnych dzięki muzyce granej na żywo. W mieście La Guancha impreza odbywa się w każdej porze dnia i w nocy. Wielorakość klubów pozwoli na odnalezienie miejsce które odpowiada naszym gustom. Można wstąpić do lokalnych klimatycznych barów, gdzie można wyszaleć się do białego rana, tymczasem są także takie, w których możemy posłuchać kultowych kawałków jazzowych. Całą dobę toczy się życie na wysepce, na ulicach można napotkać zabawiających się zadowolonych gości.

Jak stoją ceny na wyspie Teneryfa. Jakie są ceny artykułów?

Powszechnie ceny w mieście La Guancha nie bywają wysokie. Rzeczywiście można przyznać, że ceny bywają powiedzmy standardowe dla całej Europy. Dostępne bywają także napoje wyskokowe a także sprzęt elektryczny, który uzyskać tu można bez cła. Oszczędnie i najlepiej jest w kluczowych supermarketach. Opłaty w tych dużych sklepach potrafią być nawet dwa razy niższe niż przy niewielkich stoiskach sklepowych. Obrazujemy reprezentatywne zestawienie cen w sklepach - jaja - 0,99 euro za opakowanie, szyneczka suszona krojona - około 1 euro, Cola butelka 2 litry - niecałe 2 euro, piwo 0,5 litra w granicach 0,38 euro, kefir - nieco ponad 1 euro, pyszna bagietka - 0,49 euro. Jeżeli dobrze się poszuka w mieście wykryć duże restauracje, które serwują menu danego dnia w stawkach gdzieś 9 - 12 euro/pełny posiłek, który będzie się składał z trzech propozycji z soczkiem.

Po wyspie Teneryfa sprawnie przemieszczać się na wszelkie sposoby, pieszo, motorowerem, samochodem z niedrogich wypożyczalni, zdrowo rowerem.

Wczasowicze w miejscowości ochoczo wyprawiają się na wypady rowerem zwiedzać okolicę. Prawdę mówiąc pełno istnieje ścieżek rowerowych, dla tych mniej lub bardziej wymagających. Zobaczymy miejsca malownicze, które można zwiedzać za pomocą roweru albo motocyklem przywitają amatorów wąskimi ścieżkami. Pagórkowaty teren za każdym razem może wprawić w zmęczenie najbardziej wytrawnych rowerzystów, tymczasem jest to niezwykłe wyjście, żeby zwiedzić wyspę. W kilka miejsc na Teneryfie nie dojedziemy transportem miejskim, dlatego też jednoślad, motocykl lub auto to odpowiednie wyjście. Wypożyczenie pojazdu to niejako niezła opcja na odwiedzanie, ponieważ nieodkryte miejsca rozsiane są po całej wyspie, a auto niezwykle pomaga podróżować po Teneryfie.

La Guancha z biura podróży - last minute, opcja all inclusive.

Okres sezonu ogólnie przyjmuje się, że jest każdego dnia w roku. Przystępne cenowo loty samolotowe na archipelag Wysp Kanaryjskich zakupić da się niezwykle często, jednak w okresie letnim trudniej utrafić korzystną obniżkę cenową. Patrząc na niektóre z dużych biur działających w branży podróżniczej można ogłosić fakt, że są one do siebie podobne. Wiele biur posiada różnorodną ofertę urlopową na spędzenie wczasów w mieście La Guancha. W każdych jednych terminach wypoczynek w mieście La Guancha będzie ciągnął się w granicach tygodnia. Biura turystyczne w propozycji mają wczasy tak zwaną opcję "all inclusive", ale również znaczny wybór wariantów dla tych nie tak bardzo wymagających osób. Można co więcej nabyć opcję wakacyjną "last minute" po bardzo atrakcyjnym koszcie.

La Guancha – idealne warunki wodnym sportom

Archipelag Wysp Kanaryjskich jest rajem dla wodnych sportów. Nie zdziwmy się więc że multum amatorów dyscyplin sportu w wodzie, wypoczynek planują właśnie na tych wspaniałych wyspach. W w szybki sposób znajdziemy szkoły surfingowe, wypożyczalnie akcesoriów do uprawiania dyscyplin wodnych a także absolutnie przyjacielską atmosferę. Niebywałe słońce, fale i niezwykle porywiste wiatry dmące najczęściej z zawrotną szybkością oto trzy fundamentalne aspekty La Guancha, za sprawą których Wyspy Kanaryjskie są idealną lokalizacją do trenowania wodnych sportów. Z pomyślnością każdy przybyły może trenować wszystkie dyscypliny. Najciekawsze wśród nich to: widowiskowy surfing, windsurfing, czy odprężająca żegluga.

Oblicza wyspy Teneryfa: niespodzianki w czasie wyprawy

Archipelag Wysp Kanaryjskich jest jednym znakomitym ośrodkiem wakacyjnym, który umożliwia nam moc unikatowych miejsc zwiedzenia podczas odpoczynkuaktualną datę w kalendarzu. Ponad półtora tysiąca kilometrów niezwykle ukształtowanego przymorza jest dla wczasowiczów okolicznością do wyczekiwanego opalania się na plażach. Różna flora czy fauna czy atrakcyjne ukształtowanie rejonu Archipelagu Wysp Kanaryjskich sprzyjają wyjazdom planowanym w wiele nietypowych regionów.