Puntagorda - najlepsza podczas urlopu w lecie, jak i podczas zimy. Czas, aby zawitać na wyspę La Palma.

Wspaniałe Wyspy Kanaryjskie nazwane Wyspami Szczęśliwymi należą do miejsc przez cały rok odwiedzanych przez turystów. Bezspornym plusem jest subtropikalny klimat, obfitość fauny, flory także barwność, która umie zdziwić na wyspach i wysepkachniespotykanego archipelagu. Wiadomo, gdyż sezon wakacyjny trwa tutaj niezależnie od pory roku 12 miesięcy.

Kliknij po więcej

La Palma

Przylatując na wypoczynek do miejscowościach jakim są Tijarafe, Garafia, Tazacorte, spektakularne San Andres y Sauces, warto jak najbardziej zaciekawić się atrakcjami mieszczącymi się również w samych miastach jak oraz na całej La Palmie. Z pomiędzy najbardziej spektakularnych, ale również wyjątkowo ciekawych wartych zobaczenia przez gości miejsc warto przytoczyć m.in. Barranco de las Angustias, Mirador de la Cumbrecita, niezwykły Salimas Marinas de Fuencaliente, Caldera de Taburiente National Park czy też Volcan Teneguia.

Wymarzony urlop w Puntagorda. Idealne miejsce na urlop na wyspie.

Wspaniała wyspa La Palma przyciąga przeróżnym, górzystym krajobrazem. Brzeg na La Palmie jest pofałdowany, kamienisty, o garbatym terenie. Wyróżnia się z mnogimi małymi zatoczkami i nabrzeżnymi kamieniami. Omawiany teren wzniosły schodzi aż do samej linii brzegowej. Flora nie jest zanadto rozwinięta, ponieważ w tym regionie często jest sucho, ale przez to jest urozmaicona oraz niepospolita. W mieście Puntagorda mieszczącym się na popularnej wyspie La Palma jest możliwe spotkać mnogość ciekawych stworzeń zarówno morskich, latających jak i tych lądowych.

Klimat w Puntagorda.

Puntagorda To miejscowość, gdzie , a temperatury są idealne. To także urokliwa wyspiarska miejscowość gdzie w każdym momencie jest ciepło. Opady deszczu występują nieczęsto, tylko nieczęsto czyste niebo zasłaniają niepożądane chmury. Wszystkim wyczekującym upalnego urlopu, wczasy na wyspie La Palma najlepiej jest przygotować w czasie lata astronomicznego. Na ten czas upały są wręcz tropikalne. Podczas miesięcy jesienno-zimowych, mianowicie październik / kwiecień amplituda temperatur chwieje się w granicach 19 - 24 stopni Celsjusza. W grudniu, styczniu i lutym pojawia się największa możliwość zachmurzenia.

Wymarzony urlop w Puntagorda. Idealne miejsce na urlop na wyspie.
Puntagorda - najlepsza podczas urlopu w lecie, jak i podczas zimy. Czas, aby zawitać na wyspę La Palma.

Zazwyczaj jeszcze przed wyjazdem dobrze jest sprawdzić aurę na transmisji na żywo z kamer w sieci w Puntagorda.

Mnogość kamer online w sieci pozwala zobaczyć miejscowość Puntagorda z kilkunastu ujęć. kamerki internetowe online są niezastąpione przed wyjazdem na upragnione wakacje.

Apartamenty - Puntagorda

Na wyspie wyszukamy zakwaterowanie dla każdego. Pierwszorzędne i wspaniałe hotele oferujące nieskończoną ilość wygód i usługi dla wszystkich, pełne komfortu kompleksy dla wymagających i prywatne zakwaterowanie. Wyjątkowo dla ludzi oczekujących ciszy i kameralności wybudowane są przepiękne wille w górach. Niezależnie od wyboru ośrodki utrzymują bardzo dobrą jakość dostarczanych usług własnym gościom i umiejscowione są w wspaniałych oazach.

Lecę na wyspę La Palma na własną rękę. Skorzystać z wypożyczalni samochodów czy jednak postawić na autobus?

Główną opcją transportu w obrębie wyspy są polecane autobusy. Kursują systematycznie i da się nimi przyjechać w dużo różnych miejsc. Ważne jest to, iż są one punktualne i kursują bez zarzutu. Na dowolnej z wysp bez większego problemu znajdziemy profesjonalne wypożyczalnie aut. Cena wynajęcia wygodnego środka transportu jakim jest samochód z wypożyczalni - od trzydziestu do sześćdziesięciu euro/dzień. Turyści, którzy potrzebują w sprawny sposób przeprawić się z jednej wyspy na drugą mogą w tym przypadku wybrać linię lotniczą, jednak reasumując nie są to małe koszty.

Plaże w Puntagorda: miejsce, które musisz odkryć

Pierwszą sprawą, którą mamy ochotę zrealizować po przylocie na wyspę La Palma jest pójść na słoneczną plażę. Nęci ona do założenia stroju kąpielowego i ujmuje swoją naturą. Turkusowa woda, niekończący się piasek oraz oryginalna fauna i flora w strefie daje wiele możliwości przeżycia niezwykłej przygody dla wczasowiczów. Dzieci i rodzice mają szansę sielankowo poopalać się, ponieważ na plaży czuwa drużyna ratowników z bagażem doświadczeń. Natomiast przyjezdni, którzy mają wielką ochotę się bawić, znajdą przy plażach różnorodność knajp z wesołymi utworami muzycznymi. Urlopowicze mogą się cieszyć nimi właśnie tutaj.

Knajpki, restauracje w mieście Puntagorda - rozmaitość miejsca i smaku.

La Palma mieści w sobie dużo niespotykanych miejsc, w których będzie można wspaniale zjeść. Na miejscu czeka na każdego duży wybór wszelkiego rodzaju restauracji mniejszych oraz dużych, mini barów oferujących lokalne przekąski czy nabrzeżne gospody z frykasami dla prawdziwych smakoszy. Każdy znajdzie w tym miejscu coś dla siebie. Wiadomą sprawą jest, iż spróbujemy wybitne i zróżnicowane potrawy ze pochodzących z tego rejonu ryb i małż, ale także niespotykane sosy i zupy różnego rodzaju, przy sporządzaniu których stosowane są niespotykane zestawy ziół i przypraw całego świata. Sztuka kulinarna w Puntagorda to zdecydowanie nadzwyczajna feria smaków.

Puby w mieście Puntagorda

Miejscowość Puntagorda uważą się jako rozrywkowe miejsce, gdzie znajdują się przydrożne lokale, gdzie serwuje się pyszne drinki i smaczne potrawy. Wieczorową porę spędza się w nadmorskich małych knajpkach, gdzie można usłyszeć koncerty na żywo.

Spektakularne dyskoteki i kluby w Puntagorda

Kiedy gdy na niebie pojawiają się gwiazdy kluby wabią tłumy miejscowych oraz gości dzięki śpiewom wykonawców. W Puntagorda wspaniała impreza jest zagwarantowana dniem i nocą. Można zawitać do lokali, w których jest szansa wyszaleć się całą noc, jednak są też takie, w których będziemy w stanie posłuchać kawałków jazzowych wykonywanej przez artystów. Różnorodność znanych miejsc umożliwia wyszukać tu miejsce które dogodzi naszym stylom. Obojętnie od pory dnia pulsuje życie na wyspie, na przedmieściach można napotkać zabawiających się wczasowiczów.

Jak stoją ceny w Puntagorda. Ile co kosztuje?

Praktycznie trzeba uznać, iż realne ceny są tradycyjne dlaprzeciętnych europejskich państw. Sumy na wyspie La Palma nie są najwyższe. Okazyjnie dostępne bywają przeróżne trunki i elektronika, którą kupić tutaj wolno bez cła. Ekonomicznie a najlepiej jest w największych supermarketach. Sumy w tych dużych sklepach umieją być nawet do dwóch razy niższe aniżeli przy lokalnych straganach. Istnieje możliwość, ażeby też odkryć zadbane restauracyjki oferujące potrawę danego dnia w stawkach około 9 - 12 euro/całe danie składające się z sycących 3 dań z sokiem. Reprezentatywne zestawienie wartości w sklepach - kefir - nieco ponad 1 euro, regionalne piwo 0,5 l 0,30 - 0,38 euro, pakiet jaj - 0,99 euro/opakowanie, świeża bagietka - 0,48 euro, Coca cola 2 litry - 1,91 euro, wędlina świeża plasterki - 1 euro.

Na terenie wyspy La Palma w zależności od potrzeb zwiedzać na rowerze, pożyczonym samochodem, na piechotę, jednośladem.

Wiele jest dróg pod rower, dla mniej albo bardziej lubiących wyzwania. Ludzie codziennie wyprawiają się na wycieczki rowerem zwiedzać wyspę. Górzysty teren potrafi wprawić w zmęczenie najbardziej wytrawnych wielbicieli rowerów, ale będzie to idealna opcja, aby zbadać wyspę. Piękne okolice, które można odwiedzać na rowerze albo na dwóch kółkach powitają przybyłych niezwykle skomplikowanymi szlakami. Wypożyczalnia aut na wyspie to doskonały sposób na podróżowanie, głównie z tego powodu, iż majestatyczne zabytki znaleźć można w różnych miejscach wyspy, dlatego samochód niezwykle pomaga zwiedzać wyspę. W niektóre terytoria nie da się dojechać transportem zbiorowym, więc rower, motocykl albo samochód może się okazać dobrym rozwiązaniem.

Puntagorda za pośrednictwem biura podróży - wersja last minute z all inclusive.

Prawdę powiedziawszy sezon panuje non stop. Atrakcyjne cenowo loty samolotowe na wyspy zakupić da się bardzo często, chociaż w okresie wakacyjnym ciężko trafić na znaczny upust cenowy. Biura podróży posiadają pełną propozycję urlopową w mieście Puntagorda. Gdy spoglądniemy na kilka największych firm z branży podróżniczej można szybko powiedzieć fakt, iż są one do siebie zgodne. Obojętnie od terminu pobyt będzie ciągnął się tygodnia. Agencje podróży w ofercie zawierają hotele nic innego jak all inclusive, ale również szeroki wybór dla nieco mniej wymagających przyjezdnych. Wolno również zakupić pobyt last minute po średnim koszcie.

Puntagorda: wspaniałe warunki sportom wodnym, np. surfing

Archipelag Wysp Kanaryjskich to od zawsze eldorado dla miłośników surfingu. Nie zdziwmy się więc iż dużo amatorów wodnych dziedzin sportowych, urlop planują w tym miejscu. W niezwykle łatwo wykryjemy znane szkółki surfingowe, profesjonalne punkty wypożyczania akcesoriów do sportów wodnych i niewątpliwie dobrą atmosferę szkółki. Fale, słoneczko jak również niezwykle wielki podmuch wiejący zwykle z niesłychaną szybkością - 3 zasadnicze aspekty Puntagorda, przez co Wyspy Kanaryjskie są wspaniałą lokalizacją do wykonania wodnych dyscyplin. Z pomyślnością możemy trenować każde dyscypliny. Najsłynniejsze wśród nich to m.in.: surfing, kitesurfing, czy relaksująca żegluga.

Poznawanie Wysp Kanaryjskich. Atrakcje w czasie wyprawy

Archipelag Wysp Kanaryjskich jest jednym niesamowitym ośrodkiem wczasowym, który zapewnia gościom masę niespotykanych miejsc wartych zwiedzenia podczas pobytudany miesiąc. Niemal półtora tysiąca km wspaniale ukształtowanego nadbrzeża jest dla gości jedyną w swoim rodzaju szansą do upragnionego leżenia na plażach. Atrakcyjna powierzchnia regionu Wysp Kanaryjskich i wspaniała roślinność sprzyjają wycieczkom planowanym w mnóstwo różnorodnych obszarów.