Puntallana - znakomita na wakacje o każdej porze roku. To jest La Palma.

Jedyne w swoim rodzaju Wyspy Kanaryjskie nazywane Wyspami Szczęśliwymi to miejsca z przyjemnością odwiedzane przez wczasowiczów. Nic dziwnego, gdyż sezon wakacyjny trwa na tej niezwykłej wyspie niezależnie od pory roku od stycznia do grudnia. Należy również zwrócić uwagę na klimat, bogactwo flory, fauny i wielokształtność, która potrafi zauroczyć na wyspach oraz wysepkachwspaniałego archipelagu.

Dowiedz się więcej

La Palma

Kiedy będziemy przybędziemy do miasteczka jakim jest piękne Fuencaliente de La Palma, wspaniałe Brena Alta, ładne El Paso, San Andres y Sauces, warto zaciekawić się wspaniałymi atrakcjami mieszczącymi się również w tymże miasteczku jak a także na całej La Palmie. Z pomiędzy najważniejszych, ale także niesamowicie urokliwych wartych zobaczenia atrakcji warto przytoczyć Ruta de los Volcanes, Barranco de las Angustias, Caldera de Taburiente National Park, nadzwyczajny Playa Nogales, Volcan Teneguia.

Urokliwe miasto na wakacje na wyspie. Wakacje w Puntallana.

Wspaniała La Palma przyciąga niespotykanym, zróżnicowanym obszarem. Wyspa wyróżnia się wybujałą brzegową linią z mnogimi małymi zatoczkami oraz nadbrzeżnymi turniami. Nadbrzeże jest niezwykle pofałdowane, spadziste, o garbatym terenie. Przyroda na La Palmie nie jest zbyt obfita, dlatego, że opady spotyka się rzadko, ale przez to jest rozmaita oraz rzadka. Teren górzysty schodzi aż do samego morza. W miejscowości Puntallana , która znajduje się na wyspie La Palma znaleźć można również wiele odmian zwierząt zarówno lądowych jak i morskich.

Aura w Puntallana na La Palmie.

Puntallana To znamienita miejscowość gdzie idealna aura sprzyja wczasowiczom. To także strefa, gdzie dni są długie oraz słoneczne, a temperatury są średnie bez większych wahań. Wszystkim wyczekującym niezwykle upalnych dni, przylot na wyspie La Palma warto zorganizować w miesiącach od maja do września. Wtenczas jest bardzo gorąco. Deszcze zwykle nie występują i jedynie incydentalnie na niebie tworzą się chmury. Podczas miesięcy jesienno-zimowych, czyli od października do kwietnia amplituda temperatur waha się od 19 do 24 stopni. Gdy w ojczyźnie mamy zimę z mroźną aurą może mieć miejsce największa perspektywa niepożądanych opadów deszczu.

Urokliwe miasto na wakacje na wyspie. Wakacje w Puntallana.
Puntallana - znakomita na wakacje o każdej porze roku. To jest La Palma.

Zanim wyruszymy warto sprawdzić jaka pogoda panuje aktualnie na kamerach on line w Puntallana na La Palmie.

Dobrze jest zerknąć na kamery internetowe zanim ruszymy na upragnione wakacje. Mnogość kamerek on line ułatwia podgląd Puntallana z wielu perspektyw.

Apartamenty na La Palmie

Piękne oraz niezwykle imponujące hotele oferujące ogromną ilość komfortu oraz rozmaite usługi dla wszystkich, ekskluzywne kompleksy dla wymagających i pokoje w domach prywatnych. Na Kanarach możemy znaleźć kwatery pod każdego. Omawiane ośrodki posiadają doskonałą jakość jeżeli chodzi o dostarczanie usług oraz położone są w okazałych przystaniach. Dla wczasowiczów, którzy ceniąsobie prywatność oraz spokój specjalnie zorganizowane są luksusowe wille znajdujące się w górach.

Lecę na wczasy na własną rękę. Jaki transport z lotniska wybrać?

Najpopularniejszym środkiem lokomocji w obrębie wyspy są autobusy. Jeżdżą praktycznie nieustannie, co więcej bez żadnych kłopotów wczasowicze mogą nimi zajechać w dużo różnych znanych miejsc. Istotne są one punktualne oraz kursują bez zarzutu. Na La Palmie łatwo prostym sposobem znaleźć można profesjonalne wypożyczalnie aut. Cena użyczenia samochodu: w granicach 30-60 EUR za dzień. Osoby, które chcą sprawnym sposobem przebyć odległość z z jednej na drugą wyspę mogą wybrać linię lotniczą, jednak prawdę mówiąc wiąże się to z niemałymi kosztami.

Plaże na wyspie La Palma. Plaża wyróżnikiem całego regionu

Wyczekiwaną czynnością, jaką chcemy zrealizować po przybyciu do miejscowości Puntallana to wyłożyć się na gorącym piasku na plaży. Zachęca przyjezdnych naturą oraz zachęca do założenia bikini. Turkusowa woda, niekończący się piasek czy również nieokiełznana flora oraz fauna w obrębie daje mnóstwo sposobności wypoczynku dla każdego z nas. Zarówno dzieci jak i rodzice mają niezwykłą możliwość sielsko wypocząć, dlatego, iż na rewelacyjnej plaży opiekuje się kadra ratowników. A wczasowicze, którzy mają ochotę się trochę wybawić, odnajdą przy plażach mnogość wykwintnych knajp z skocznymi piosenkami. Urlopowicze mogą się cieszyć nimi tutaj.

Potrawy lokalne w restauracjach w miejscowości Puntallana na La Palmie: dobrodziejstwo miejsca oraz wyszukanego gustu.

Puntallana ukrywa wiele charakterystycznych dla wyspy miejsc, w których da się najeść się do syta. Czeka na podróżujących duży wybór wszelkiego rodzaju restauracyjek małych oraz dużych, małych bufetów z lokalnymi zakąskami czy karczmy posiadające w swojej ofercie dania o wyszukanym smaku. Każdy wyszuka w tym miejscu coś wyszukanego. Nadmorska kuchnia w miejscowości Puntallana to zdecydowanie niewiarygodna różnorodność egzotycznych smaków oraz aromatów. Oczywistym jest to, że posmakujemy znakomite oraz różnorodne smakołyki ze pochodzących z tego rejonu owoców morza, ale także przepyszne sałatki oraz zupy różnego rodzaju, przy przygotowywaniu których używa się nadzwyczajne zioła oraz przypraw z najrozmaitszych zakątków świata.

Puby, kawiarenki w miejscowości Puntallana na La Palmie

Puntallana przyjmuje się jako imprezowe miasteczko na La Palmie, gdzie znaleźć można miejsca, w których można spędzić miło czas, zamówić coś dobrego. Gdy zachodzi słońce czas wczasowicze spędzają w regionalnych niedużych lokalach, gdzie odbywają się koncerty na żywo.

Lubiane kluby oraz dyskoteki na La Palmie

Niesłychana zabawa na La Palmie odbywa się zarówno w nocy jak i w dzień. Kiedy zobaczymy gwiazdy na niebie lokale wabią tłumy miejscowych oraz gości dzięki śpiewom wykonawców. Różnorodność miejsc pozwoli na odnalezienie na wyspie miejsce jakie dogodzi naszym gustom. Można również wstąpić do klubów, gdzie dostaniemy możliwość pobawić się tańcząc całą noc, jednak są też lokale, w których posłuchamy kawałków jazzowych. Życie na wysepce toczy się obojętnie od pory dnia, na przedmieściach można zauważyć bawiących się zadowolonych gości.

Jak jest z cenami na La Palmie. Jakie są przykładowe ceny artykułów?

Powszechnie wartości w mieście Puntallana nie są najwyższe. Właściwie trzeba przyznać, że realne ceny w supermarkecie są przyjmijmy tradycyjne dla większej części Europy. Najtaniej oraz najkorzystniej jest poniekąd w wielkich sieciach sklepowych. Opłaty w tych większych sklepach potrafią być nawet do dwóch razy tańsze niż ma to miejsce w drobnych straganach. Popularne bywają także alkohole a także sprzęt elektryczny, który kupować w tym miejscu można z pominięciem cła. Reprezentatywne porównanie stawek w supermarketach - napój gazowany (cola) butelka 2 litry - niecałe 2 EUR, szyneczka pokrojona - w granicach 1 EUR, serek - 1,1 EUR, lokalne piwo 0,5 litra w granicach 0,36 EUR, świeża bagietka - 0,48 EUR, jaja - w granicach 1 EUR/opakowanie. Można również odkryć bogate kawiarnie proponujące obiad dnia w przystępnych opłatach gdzieś 9-12 EUR / pełen posiłek, który będzie się składał ze wspaniałych 3 dań z czymś do picia.

Po miejscowości Puntallana na wyspie La Palma sprawnie zwiedzać zdrowo na rowerze, autem, na piechotę, motorem.

Praktycznie mnóstwo istnieje dróg rowerowych, dla mniej lub bardziej zaprawionych kolarzy. Wyspa zachęca do korzystania z rozmachem z rowerowych wycieczek. Górzysty profil wyspy za każdym razem potrafi wymęczyć najbardziej rasowych wielbicieli dwóch kółek, przecież jest to niezwykłe wyjście, by zobaczyć wyspę. Majestatyczne okolice, jakie można zwiedzać za pomocą roweru bądź motocyklem zaskoczą urlopowiczów niezwykle skomplikowanymi drogami wyspy. W kilka miejsc na La Palmie nie dostaniemy się transportem miejskim, a więc motocykl, wypożyczenie samochodu czy rower będzie skutecznym rozwiązaniem. Wynajęcie samochodu to także świetna opcja na odwiedzanie, przeważnie dlatego, ponieważ zabytki mieszczą się w różnych miejscach wyspy, przez to środek transportu jakim jest samochód bardzo pomaga przemieszczać się po La Palmie.

Do Puntallana z ofertą biura turystycznego: last minute, all inclusive.

Praktycznie okres sezonowy panuje przez pełny rok. Po okazyjnych cenach przeloty na La Palmie i dostępne są nierzadko, jednakże w miesiącach urlopowych ciężko wstrzelić się w korzystną promocję. Agencje podróży mają różnorodne oferty urlopowe wczasów na spędzenie chwil na La Palmie. Patrząc na kilka największych agencji podróży da się zauważyć, że są one podobne. We wszelkich terminach wypoczynek na La Palmie będzie trwał ponad 1 tydzień. Agencje turystyczne w propozycji posiadają wyjazdy nic innego jak "all inclusive", ale również wielki wybór dla nie tak bardzo wymagających przyjezdnych. Istnieje wariant aby jeszcze nabyć podróż last minute w bardzo przystępnych cenach.

miejscowość Puntallana – extremalne warunki sprzyjające uprawianiu wodnego szaleństwa, między innymi surfing

Archipelag Kanaryjskich Wysp jest niezwykłe eldorado dla windsurfingu. W skutek tego wielu miłośników dziedzin sportu mających miejsce w wodzie, wakacje organizują na tych wyspach. Na La Palmie w szybki sposób znajdziemy szkoły surfingowe, profesjonalne wypożyczalnie sprzętu a także absolutnie bardzo przyjazną atmosferę. Fale, stale świecące słoneczko oraz niezwykle duże wiatry wiejące ze stałą prędkością oto 3 kluczowe aspekty Puntallana, to też La Palma to perfekcyjna lokalizacja do trenowania sportów wodnych. Z radością można uprawiać wszelkie sporty. Przytoczymy tu można przykładowo: surfing, windsurfing oraz żeglarstwo.

Zdobywanie wysp. Pokusy w czasie zwiedzania

Niemalże 1500 km oryginalnie ukształtowanego wybrzeża jest dla urlopowiczów niezaprzeczalną możliwością do opalania się na plażach wyspy. Wyspa La Palma toż niezwykły ośrodek wczasowy, który gwarantuje urlopowiczom wielość jedynych w swoim rodzaju miejsc godnych zobaczenia podczas pobytudatę w kalendarzu. Zaskakująca powierzchnia obszaru archipelagu wysp oraz przeróżna flora i fauna sprzyjają wyprawom urządzanym w wiele egzotycznych lokalizacji wysp.