Artenara - idealna w czasie wypoczynku niezależnie od pory roku. Odwiedź Gran Canaria.

Niezwykłe Wyspy Kanaryjskie tytułowane Wyspami Szczęśliwymi to okolice przez cały rok odwiedzane przez wczasowiczów. Niewątpliwą zaletą jest jej półtropikalny klimat, bogactwo flory, fauny także wielorakość, która umie zdziwić na każdej z siedmiu głównych wysp archipelagu. Nic w tym dziwnego, bo czas wycieczkowy trwa tutaj od stycznia do grudnia.

Więcej szczegółów

Gran Canaria

Odwiedzając Firgas, Galdar, La Palmas de Gran Canaria, znane Arucas, Santa Lucia de Tirajana, Telde, Moya, warto zaciekawić się wabikami zarówno w samych miejscowościach jak a także na całej Gran Canarii. Z pomiędzy szczególnie popularnych, ale także najistotniejszych wartych zobaczenia miejsc musimy przytoczyć Jardin Botanico, Nekropolia w Jinamar, nadzwyczajny Iglesia de San Juan Bautista de Telde, Museo Canario, Dom Kolumba.

Najlepsze miejsce na wczasy na wyspie Gran Canaria. Urlop w Artenara.

Wspaniała wyspa Gran Canaria ujmuje różnorakim, pagórkowatym ukształtowaniem. Wybrzeże jest kamienne, pagórkowate, o bardzo garbatym terenie. Ta popularna wyspa ma rozwiniętą brzegową linię z licznymi niedużymi zatoczkami i przybrzeżnymi turniami. Roślinność nie jest nad wymiar bujna, biorąc pod uwagę bardzo niewielką ilość deszczy, ale przez to jest nadzwyczaj urozmaicona i przez to rzadka. Majestatyczne wyniosłości terenu schodzą aż do samego morza. W miejscowości Artenara znajdującej się na popularnej wyspie Gran Canaria można spotkać mnogość stworzeń zarówno żyjących na lądzie jak i w morzu.

Klimat panujący w Artenara.

Artenara To miejscowość, gdzie pogoda zawsze dopisuje, a temperatury są umiarkowane bez większych wahań. To także znamienita miejscowość gdzie pogoda sprzyja urlopowiczom. W zdecydowanej większości czasu świeci ciepłe słońce, jedynie incydentalnie niebo nakrywa się deszczowymi chmurami. Wszystkim oczekującym wysokich temperatur, przyjazd na Gran Canarii dobrze jest przygotować w miesiącach od maj - wrzesień. Wtedy upały są tropikalne. Przy okresie jesienno-zimowym, to jest od października do kwietnia amplituda temperatur zmienia się w bardzo niewielkim wymiarze od 19 do 24 stopni Celsjusza. Gdy u nas mamy dokuczliwą zimę zachodzi największa perspektywa opadów deszczu.

Najlepsze miejsce na wczasy na wyspie Gran Canaria. Urlop w Artenara.
Artenara - idealna w czasie wypoczynku niezależnie od pory roku. Odwiedź Gran Canaria.

Zanim wyruszymy na wyspę opłaca się sprawdzić jaka pogoda jest na transmisji na żywo z kamer online w Artenara.

Niemalże każda z kamer ułatwia zobaczyć miejscowość Artenara z wielu ujęć. kamery internetowe on line bywają niezastąpione przed wyjazdem na wakacje.

Apartamenty na wyspie Gran Canaria

Na wyspach możemy znaleźć doskonałe kwatery pod swoje indywidualne potrzeby. Awangardowe i nowoczesne hotele zapewniające ogromną ilość luksusu i różne usługi dla dzieci i ich rodziców, pokoje w prywatnych domostwach czy okazałe kompleksy dla najbardziej wymagających. Bez znaczenia, który zamierzamy wybrać, ośrodki są położone w cudownych enklawach i trzymają wspaniałą jakość świadczonych usług swoim klientom. Dla osób ceniących spokój i prywatność przygotowane zostały ekskluzywne wille znajdujące się w górach.

Lecę we własnym zakresie. Transfer, taksówka czy komunikacja miejska z lotniska?

Najważniejszą opcją przewoźnika wewnątrz wyspy Gran Canaria są polecane autokary. Warte uwagi jest to że są bardzo punktualne i kursują bez zarzutu. Na trasie jeżdżą systematycznie i bez żadnych problemów będziemy mogli nimi przyjechać w większość znanych miejsc na wyspie. Na dowolnej z wysp prostym sposobem da się pożyczyć samochód. Koszty z jakimi musimy się liczyć w czasie wynajęcia samochodu w wypożyczalni - w granicach trzydzieści - sześćdziesiąt euro przy użytkowaniu przez jeden dzień. Podróżni, którzy potrzebują bardzo błyskawicznie dotrzeć z jednej wyspy na drugą mogą wykorzystać opcję samolotu, ale po prawdzie odpowiednio zapłacimy.

Plaże - atrybut regionu

Jedyną rzeczą, którą chcemy popełnić po przylocie do miejscowości Artenara to nacieszyć swoje oczy przepiękną plażą. Kusi ona urlopowiczów do włożenia bikini i zachęca oryginalną naturą. Czysta woda, sięgający aż po sam horyzont piasek czy spotykana tylko na tym obszarze flora i fauna w otoczeniu daje wiele możliwości rozrywki dla wczasowicza. Zarówno rodzice jak i dzieci mają szansę spokojnie plażować, gdyż na plaży dogląda ratownik z doświadczeniem. A przyjezdni, którzy przylecieli się rozerwać, odnajdą przy plażach mnóstwo barów z dobrymi utworami muzycznymi. Goście wyspy znajdą je w tym miejscu.

Knajpki, wykwintne restauracje w miejscowości Artenara - obfitość miejsca i nieznanych kuchni świata.

Wyspa Gran Canaria ukrywa mnóstwo nadzwyczajnych miejsc, w których można skosztować czegoś specjalnego. Każdy wczasowicz odnajdzie w tym miejscu coś wyszukanego. Oczekuje na przyjezdnych duża oferta kawiarni dużych jak i tych niewielkich, barów koktajlowych proponujących regionalne specjały czy gospody mogące zaoferować dania o wyszukanym smaku. Oczywistym jest fakt, że zjemy wspaniałe i zróżnicowane potrawy ze świeżych skarbów oceanu jakimi są ryby, ale także pyszne zupy i przystawki, przy gotowaniu których stosuje się egzotyczne przypraw i zioła. Przyrządzanie wspaniałych potraw w Artenara to zdecydowanie niesamowite źródło wybitnych aromatów.

Puby w miejscowości Artenara

Miejscowość Artenara bardzo często uważą się za huczne miejsce na wyspie, gdzie gromadzą się lokale, gdzie zamówić można egzotyczne drinki czy bardzo dobre jedzenie. Wieczorową porę urlopowicze spędzają w nadmorskich niedużych knajpkach, gdzie utalentowani muzycy grają dla przyjezdnych i mieszkańców.

Wyjątkowe dyskoteki i kluby na wyspie Gran Canaria

W czasie kiedy zapada zmrok kluby kuszą rzesze gości dzięki śpiewom artystów. Impreza na wyspie Gran Canaria jest zagwarantowana zarówno w dzień jak i w nocy. Można również trafić na lokale, gdzie wolno potańczyć do białego rana, tymczasem są też lokale, gdzie będziemy w stanie posłuchać znanej muzyki jazzowej. Wielorakość odwiedzanych miejsc pozwoli na odkrycie miejsce jakie dogodzi własnym stylom. Obojętnie od pory dnia toczy się życie na wyspieGran Canarii, na ulicach są bawiący się szczęśliwi ludzie.

Jak stoją stawki na wyspie Gran Canaria. Czy jest tanio?

Faktycznie trzeba uznać, że realne ceny są typowe dlaprzeciętnych europejskich miast. Opłaty na Gran Canarii nie są wysokie. Oszczędnie i najtrafniej jest w wielkich marketach. Wartości w nich umieją być nawet dwa razy niższe niż na przykład przy lokalnych straganikach. Dostępne można zakupić napoje alkoholowe również przedmioty związane z elektroniką, które nabyć na wyspie da się z pominięciem cła. Reprezentatywne zestawienie wartości w supermarketach - wędlina w plasterkach - około 1 euro, lokalne piwo w puszce mniej więcej 0,36 euro, nabiał - 1,1 euro, bagietka średnia - 0,49 euro, Coca cola 2 l - 1,90 euro, jajka - 0,99 euro/opakowanie. Gdy dobrze poszukamy w miasteczku wykryć zadbane restauracje, które oferują potrawę dnia w sumach gdzieś od dziewięciu do dwunastu euro/pełen posiłek, który składa się ze smacznych 2 propozycji.

W obrębie wyspy Gran Canaria wedle własnego uznania można przemieszczać się różnymi sposobami samochodem z wypożyczalni, na piechotę, zdrowo rowerem, motocyklem.

Goście na wyspie w miejscowości ochoczo wyprawiają się na wycieczki rowerem. Tak naprawdę mnóstwo jest na wyspie dróg specjalnie dla kolarzy, dla mniej bądź bardziej pragnących przeżyć przygodę. Nierówne wybrzuszenia nieodzownie mogą wymęczyć nawet mocno znających się na rzeczy rowerzystów, przecież będzie to idealna opcja, żeby zwiedzić całą Gran Canarii. Zawitamy w okolice piękne, jakie dostępne są do przemierzania rowerem lub motocyklem zaskoczą urlopowiczów zdecydowanie krętymi drogami wyspy. Wypożyczalnia samochodów na wyspie to doskonały pomysł na oglądanie, gdyż atrakcje rozrzucone są praktycznie po wyspie, więc auto niezwykle pomaga zwiedzać wyspę Gran Canaria. Do paru atrakcji turystycznych nie można dojechać transportem miejskim, a więc rower, skuter czy pożyczenie samochodu to odpowiednie rozwiązanie.

Czy na wymarzony urlop do miasta Artenara polecieć z biurem podróży wybierając wersję last minute z all inclusive.

Prawdę powiedziawszy sezon ogólnie przyjmuje się, że jest każdego dnia w roku. W dobrych cenach przeloty na Gran Canarii także dogodne są znacznie często, jednakże w miesiącach urlopowych trudniej trafić na niebywałą promocję. Stawiając w jednej linii kilka dużych firm podróżniczych da się ogłosić fakt, że są one bardzo zbliżone. Biura turystyczne posiadają pełne propozycje wakacyjne dla swoich klientów na Gran Canarii. Można co więcej zakupić podróż w tak zwanej wersji "last minute" w niezwykle przystępnej cenie. Nie zważając na termin turnusu pobyt na Gran Canarii będzie ciągnął się około tygodnia. Biura turystyczne w propozycji posiadają pobyty dysponujące wersją all inclusive, ale i duży wybór dla znacznie mniej wymagających.

Artenara to doskonałe miejsce stworzone dla miłośników wodnych sportów

W nietrudno wykryjemy szkółki surfingowe, profesjonalne wypożyczalnie akcesoriów również niewątpliwie bardzo miłą obsługę. Archipelag Wysp Kanaryjskich jest tak prawdę mówiąc krainą marzeń dla miłośników windsurfingu. W skutek tego bardzo wielu fanów dyscyplin sportu w wodzie, długo wyczekiwany wypoczynek spędzają tu. Świecące słońce, wspaniałe fale i duże wiatry wiejące z pewną prędkością - 3 główne atrybuty Artenara, przez co Wyspy Kanaryjskie są wspaniałą lokalizacją do wykonania sportów w wodzie. Z radością można uprawiać wszystkie dyscypliny sportowe. Najpopularniejsze z nich to: surfing, kitesurfing, czy profesjonalna żegluga.

Zwiedzanie wyspy Gran Canaria - atrakcje w czasie wycieczki

Archipelag Wysp Kanaryjskich jest znanym ośrodkiem wczasowym, który zapewnia nam mnogość unikatowych lokalizacji godnych zwiedzenia podczas urlopu niezależnie od daty w kalendarzu. Ponad 1 500 kilometrów wspaniale ukształtowanego nadbrzeża jest dla urlopowiczów okazją do długo oczekiwanego wypoczywania na plażach. Wspaniała fauna czy flora oraz wspaniałe ukształtowanie terenu sprzyjają wyprawom planowanym w sporo interesujących miejsc.