Santa Lucía de Tirajana - znakomita podczas wczasów w lecie oraz w zimie. Zobacz Gran Canaria.

Wyspy Kanaryjskie tytułowane Wyspami Szczęśliwymi to miejsca bardzo chętnie nawiedzane przez naszych rodaków. Bezspornym atutem jest jej półtropikalny klimat, bogactwo fauny, flory i barwność, która zdoła zauroczyć na wszystkich wyspach archipelagu. To zrozumiałe, gdyż okres wycieczkowy trwa w tym miejscu od stycznia do grudnia.

Więcej informacji

Gran Canaria

Nawiedzając Galdar, San Bartolome de Tirajana, Agaete, Telde, Moya, Artenara, Vega de San Mateo, warto jak najbardziej zająć się wabikami znajdującymi się również w tymże miasteczku jak oraz na całej wyspie Gran Canaria. Wśród najistotniejszych i najbardziej oryginalnych wartych odwiedzenia atrakcji trzeba przytoczyć Clavijo Caldera de Bandama, Castillo Cuatro Puertas, Iglesia de San Juan Bautista de Telde, Parque Doramus, Ogród botaniczny.

Urokliwa miejscowość na wczasy na wyspie Gran Canaria. Od dawna wyczekiwane wakacje w Santa Lucía de Tirajana.

Wyspa Gran Canaria ujmuje wielorakim, górzystym krajobrazem. Nadbrzeże jest nierówne, spadziste, niesymetryczne. Wyspa Gran Canaria charakteryzuje się rozrosłą linią brzegową z mnogimi niedużymi zatoczkami oraz nabrzeżnymi skałkami. Teren nacechowany górami schodzi aż do linii brzegowej. Flora na wyspie Gran Canaria nie jest strasznie bujna, ponieważ w tym regionie jest dosyć sucho, ale przez to jest niepowtarzalnie rozmaita i przez to niezwykle urokliwa. W mieście Santa Lucía de Tirajana mieszczącym się na popularnej wyspie Gran Canaria można natknąć się wiele rodzajów fauny zarówno latających, morskich oraz tych lądowych.

Aura w Santa Lucía de Tirajana na Gran Canarii.

Santa Lucía de Tirajana To przepiękne miasto gdzie o każdej porze roku jest ciepło. To także miejsce, gdzie pogoda sprzyja wypoczynkowi, a temperatury są umiarkowane bez większych wahań. Opady występują bardzo rzadko i tylko incydentalnie na niebie tworzą się nieciekawe chmury. Wszystkim oczekującym gorących dni, przylot na Gran Canarii warto zaplanować podczas astronomicznego lata. Wtenczas amplituda temperatur jest wyraźnie tropikalna. W okresie jesienno-zimowym, tj. październik-kwiecień amplituda temperatur zmienia się niewiele od 19 do 24 stopni. W grudniu, styczniu oraz lutym pojawia się największa możliwość zachmurzenia oraz deszczowej aury.

Urokliwa miejscowość na wczasy na wyspie Gran Canaria. Od dawna wyczekiwane wakacje w Santa Lucía de Tirajana.
Santa Lucía de Tirajana - znakomita podczas wczasów w lecie oraz w zimie. Zobacz Gran Canaria.

Zanim wyruszymy na wyspę dobrze jest sprawdzić warunki atmosferyczne na kamerach online w Santa Lucía de Tirajana na wyspie Gran Canaria.

Można przeglądnąć obraz z kamer zanim wyruszymy na wywczas. Mnogość kamerek on line posiada podgląd Santa Lucía de Tirajana z różnych stron.

Apartamenty na wyspie Gran Canaria

Na wyspie Gran Canaria znajdziemy luksusowe kwatery dla każdego. Nowoczesne oraz wystawne hotele oferujące optymalną wygodę oraz różne usługi dla dzieci i dorosłych, pokoje w prywatnych domostwach oraz wyrafinowane kompleksy dla wymagających. Bez znaczenia, który wybierzemy, ośrodki posiadają znamienitą jakość usług własnym klientom oraz są położone w cudownych oazach. Dla ludzi szukających kameralności oraz ciszy specjalnie przygotowane zostały przepiękne wille górskie.

Lecę na własną rękę. Która z dostępnych możliwości transportu jest najwłaściwsza?

Podstawową opcją transportu w środku wyspy Gran Canaria są znane autobusy. Wyjeżdżają na trasę nieustannie oraz bez problemu można nimi przyjechać w dużo różnych miejsc. Powinniśmy zwrócić uwagę fakt, że są punktualne. Na dowolnej z wysp bez żadnego problemu można pożyczyć auto. Wczasowicze, którzy chcą sprawnym sposobem dotrzeć z z jednej na drugą wyspę mogą wykorzystać opcję samolotu, ale po prawdzie związane jest to nieuchronnie z niemałymi kosztami. Koszt pożyczenia samochodu z wypożyczalni: od trzydziestu do nawet sześćdziesięciu EUR/dzień.

Plaża w Santa Lucía de Tirajana. Plaża atrybutem Wysp Kanaryjskich

Wyczekiwaną rzeczą, którą mamy ochotę uczynić po przybyciu na wyspę Gran Canaria jest wypoczynek na plaży. Ujmuje przyjezdnych wyglądem oraz kusi do założenia bikini. Gorący piasek, czysta woda czy też oryginalna przyroda w rejonie daje wiele sposobności spędzenia wolnego czasu dla urlopowiczów. Natomiast podróżni, którzy mają ochotę się trochę wybawić, wypatrzą nieopodal plaż mnóstwo wykwintnych barów z dobrymi utworami muzycznymi. Podróżni mogą się cieszyć nimi właśnie tutaj. Zarówno dzieci jak i rodzice mogą sielankowo odpoczywać, dlatego, że na rewelacyjnej plaży czuwa kadra wyszkolonych ratowników.

Restauracje, knajpki w Santa Lucía de Tirajana na wyspie Gran Canaria. Tajemniczość miejsca oraz kuchni świata

Santa Lucía de Tirajana skrywa w sobie dużo unikalnych miejsc, gdzie istnieje możliwość, żeby spróbować niespotykanych smaków. Czeka na przyjezdnych duża oferta kawiarenek niewielkich jak i dużych, koktajl-barów oferujących specjały czy nabrzeżne karczmy z przysmakami dla wymagających podniebień. Każdy z nas odnajdzie tutaj coś specjalnego. Wspaniała sztuka kulinarna na Gran Canarii to zdecydowanie niewiarygodna impreza różnorodnych smaków oraz aromatów. Naturalnym jest, że spróbujemy różnorodne oraz znakomite smakołyki ze wybranych ryb oraz ostryg, ale także przepyszne sosy oraz zupy, przy gotowaniu których stosowane są najrozmaitsze przypraw z całego świata oraz zioła.

Puby, kawiarnie w Santa Lucía de Tirajana na wyspie Gran Canaria

Gdy zapada zmierzch czas mieszkańcy spędzają w klimatycznych kawiarniach, gdzie odbywają się koncerty na żywo. Miasto Santa Lucía de Tirajana powszechnie przyjmuje się jako rozrywkowe miasteczko. Tam również trafić można na przydrożne restauracje, gdzie zamówić można relaksujące napoje oraz bardzo dobre jedzenie.

Rozrywkowe kluby oraz dyskoteki na wyspie Gran Canaria

W Santa Lucía de Tirajana oczekiwana impreza dostarczana jest dniem oraz nocą. W czasie gdy słońce będzie już zachodziło kluby wabią rzesze gości dzięki muzyce prezentowanej na żywo. Można zawitać do lokalnych klimatycznych lokali, gdzie jest szansa poszaleć przez noc, jednak są też miejscówki, w jakich posłuchamy niezłej muzyki jazzowej. Wielorakość kawiarenek pozwoli na odkrycie tu miejsce jakie pasuje gustom każdego z wczasowiczów. Życie na wyspieGran Canarii toczy się przez cały dzień, na przedmieściach można zauważyć cieszących się mieszkańców.

Jak stoją przykładowe stawki na wyspie Gran Canaria. Jakie są ceny produktów?

Wartości na Gran Canarii nie są najwyższe. Naprawdę można przyjąć, że ceny są jak najbardziej standardowe dlaeuropejskich państw. Najtrafniej a najtaniej jest w kluczowych hipermarketach. Należności w nich mogą być nawet do dwóch razy niższe niż przy lokalnych stoiskach handlowych. W małych cenach są także wszelkiego rodzaju alkohole również sprzęt elektryczny, który uzyskać tu da się bezcłowo. Oto reprezentatywne zestawienie stawek w przykładowych hipermarketach: świeże jaja - niecałe 1 EUR w zestawie, szynka krojona - 1 EUR, Coca cola 2 litry - niecałe 2 EUR, regionalne piwo puszkowane w granicach 0,39 EUR, jogurt - 1,1 EUR, pieczywo bagietka - 0,48 EUR. Kiedy dobrze poszukamy w miasteczku znaleźć przestronne kawiarnie podające obiad dnia w okazjonalnych cenach w granicach od 9 do 12 EUR za obiad, który składa się ze smacznych 2 propozycji.

Po Gran Canarii wygodnie zwiedzać na różne sposoby, rowerem, wynajętym samochodem, pieszo, jednośladem.

Miasto kusi do aktywnego wypoczynku. Praktycznie sporo istnieje dróg specjalnie pod rower, dla tych mniej albo bardziej stawiających na wyzwania. Nierówny profil wyspy może zamęczyć mocno znających się na rzeczy wielbicieli kolarstwa, tymczasem będzie to znakomite rozwiązanie, by zwiedzić wyspę Gran Canaria. Zobaczymy obszary malownicze, jakie można przemierzać jednośladem bądź motocyklem zaskoczą urlopowiczów nieprzebytymi ścieżkami. Do paru atrakcji turystycznych nie da się dojechać komunikacją publiczną, więc jednoślad, skuter bądź samochód może być skutecznym rozwiązaniem. Skorzystanie z wypożyczalni pojazdów to także odpowiedni sposób na podróżowanie, iż przyjemności znajdują się w różnych miejscach wyspy, a auto nadzwyczaj pomaga zwiedzać wyspę Gran Canaria.

Santa Lucía de Tirajana z biurem podróży: opcja last minute, all inclusive.

W okazyjnych cenach loty samolotowe na Gran Canarii zakupić można nierzadko, jednak w okresie wakacyjnym trudniej utrafić niebywały upust cen. Sezon zauważa się non stop. Porównując kilka nieźle działających biur podróży można stwierdzić fakt, że są one do siebie stanowczo podobne. Wiele biur podróży posiada ogromną propozycję urlopową wczasów w miasteczku Santa Lucía de Tirajana. Obojętnie od terminu turnusu pobyt na Gran Canarii będzie utrzymywał się 8 dni. Biura podróży w propozycji zawierają hotele "all inclusive", ale także wielki wybór propozycji dla tych znacznie mniej wymagających. Wolno też zakupić opcję wakacyjną w typie "last minute" po niezwykle średnim koszcie.

Santa Lucía de Tirajana: odpowiednie miejsce specjalnie dla prawdziwych amatorów sportu w wodzie, takich jak surfing

Spektakularny archipelag Kanaryjskich Wysp jest swoista krainą marzeń dla amatorów windsurfingu. Na skutek tego tego obserwujemy multum zwolenników wodnych dyscyplin sportowych, wypoczynek spędzają tu. Na wysepce Gran Canaria w szybki sposób znajdziemy wypożyczalnie akcesoriów, surfingowe szkółki również oczywiście bardzo życzliwą obsługę. Słoneczko, fale oraz porywisty podmuch dmący ze stałą prędkością są to trzy kluczowe atrybuty Santa Lucía de Tirajana, dlatego też Wyspy Kanaryjskie są idealną lokalizacją do trenowania sportów w wodzie. Z radością każdy turysta może trenować jakiekolwiek dyscypliny sportowe. Najsłynniejsze z nich to: spektakularny surfing, kitesurfing, czy żeglarstwo.

Zdobywanie wysp: pokusy w czasie zwiedzania

Niemalże 1.500 km zbocza to dla gości sposobność do długo wyczekiwanego odpoczynku na niezwykłych plażach. Archipelag Wysp Kanaryjskich jest jednym niezwykłym ośrodkiem wypoczynkowym, który umożliwia każdemu z odpoczywających moc niesłychanych lokalizacji zobaczenia w czasie trwania wakacji bez względu na . Piękna rzeźba terenu wysp oraz bogata flora oraz fauna sprzyjają wyjazdom urządzanym w sporo różnorodnych lokalizacji wysp.